R5 1600 AF pini yamuk

Eyup228

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, elimde R5 1600 AF işlemci var. Birkaç gün öncesine kadar Sahibinden üzerinden satın aldım 2. el ve sanırım 1 pin yamuk fakat gözle bile çok zor gözüküyor. Ne yapmalıyım?
Elimde şu an anakart yok. Çalışıp çalışmadığını daha test etmedim. Eğer çalışmazsa nedeni bu olabilir mi?

Dosya Ekleri

• 20220228_010214.jpg
    20220228_010214.jpg
    278,4 KB · Görüntüleme: 63
  • 20220228_010046.jpg
    20220228_010046.jpg
    277,4 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleyen: Moderatör:
Çalışmazsa nedeni bu olabilir tavsiyem hiç ellemeyin hassas bir şey bir ileri geri yapsan kopabilir aman deyim.

Eliniz hafifse bir cımbız yardımıyla düzeltebilirsiniz.

Arkadaşlar, elimde R5 1600 AF işlemci var. Birkaç gün öncesine kadar sahibinden üzerinden satın aldım 2. el ve sanırım 1 pin yamuk fakat gözle bile çok zor gözüküyor. Ne yapmalıyım?
Elimde şu an anakart yok. Çalışıp çalışmadığını daha test etmedim. Eğer çalışmazsa nedeni bu olabilir mi?

Pini yamuk işlemciyi niye aldınızki?

Arkadaşlar, elimde R5 1600 AF işlemci var. Birkaç gün öncesine kadar sahibinden üzerinden satın aldım 2. el ve sanırım 1 pin yamuk fakat gözle bile çok zor gözüküyor. Ne yapmalıyım?

Hocam fotoda belli olmuyor ama aldığınız adama söyleyin deneyince sorun olursa iade ederim diye.

Bende 2. el islemci aldim anakarta tam oturtamamisim 3 4 pinini yamultmusum top igneyle arasina sokup duzelttim ama riskli is calisma tarafinda da bir bilgisayarciya git test edin calisiyor mu calismiyor mu diye.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda da gösterdiği gibi eğer pin topraklama piniyse koptuysa bile sorun olmuyor.
Tabi yine de kimse gidip kopartın demiyor, pin yamuk gibi gözükmüyor muhtemelen yuvaya oturacaktır , oturmazsa (ki oturacaktır) düzeltmeyi deneyebilirsiniz fakat çok dikkat edin

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı