R5 1600 AF RTX 3050 - RTX 3050Tİ'yi besler mi?

HüseyinUygun

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. İşlemciler hakkında bir fikrim yok. Başlıkta belirttiğim gibi böyle bir durum var mı yoksa satıp hangi işlemciyi alır isem besler?

ve R5 1600 AF İşlemci ile Zotac GTX 1070 AMP Edition ekran kartını kullanıyorum, staj maaşım dan biriktirip ekran kartımı, işlemcimi satıp verdiğiniz AMD Ryzen işlemci önerisini alıp RTX 3050 - Tİ yükseltmeyi düşünüyorum gerek var mı böyle bir şeye yoksa böyle kullanmama devam edeyim mi? Bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. İşlemciler hakkında bir fikrim yok. Başlıkta belirttiğim gibi böyle bir durum var mı yoksa satıp hangi işlemciyi alır isem besler?

Ve R5 1600 AF işlemci ile Zotac GTX 1070 AMP Edition ekran kartını kullanıyorum, staj maaşımdan biriktirip ekran kartımı, işlemcimi satıp verdiğiniz AMD Ryzen işlemci önerisini alıp RTX 3050 - Ti yükseltmeyi düşünüyorum gerek var mı böyle bir şeye yoksa böyle kullanmama devam edeyim mi? Bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

3050 ile 1070 arasında çok FPS farkı yok bana kalırsa işlemciyi yükseltin.

GTX 1070'ten RTX 3050'ye geçmek pek yükseltme sayılmaz aslında. DLSS destekli oyunlar için yine de değiştirmek istiyorum diyorsan, işlemci yeterli gelir. Piyasada henüz 3050Ti diye bir kart olmadığı için bir şey söylemek gereksiz.

ve R5 1600 AF İşlemci ile Zotac GTX 1070 AMP Edition ekran kartını kullanıyorum, staj maaşım dan biriktirip ekran kartımı, işlemcimi satıp verdiğiniz AMD Ryzen işlemci önerisini alıp RTX 3050 - Tİ yükseltmeyi düşünüyorum gerek var mı böyle bir şeye yoksa böyle kullanmama devam edeyim mi? Bilgilendirirseniz çok memnun olurum.
Yerinde olsam 3060, 6600xt ve üzerine çıkmayacaksam 1070 modelimi değiştirmezdim ama sizin tatmin seviyeniz bu durumu belirler hocam.

RTX 3070'te nasıl sıkıntı çıkarmıyor? RTX 2060 üst sınır o işlemci için. Bazı oyunlarda 2060 için bile zayıf kalıyor. 5600X değil konuşulan, 1600 AF. :)

GTX 1070'ten RTX 3050'ye geçmek pek yükseltme sayılmaz aslında. DLSS destekli oyunlar için yine de değiştirmek istiyorum diyorsan, işlemci yeterli gelir. Piyasada henüz 3050 Ti diye bir kart olmadığı için bir şey söylemek gereksiz.

3050 Ti'de çıktı sandım. DLSS "destekli" oyunlar ne demek oluyor ve destekli dediğiniz için çoğu oyunlarda geçerli olmuyor mu bu DLSS?
R5 1600 AF 3070'de bile sıkıntı çıkartmıyor. 3050'de darboğaz yapmaz rahat ol.

R5 1600 2060'ta darboğaz yapıyormuş 3050 olunca daha çok yapar diye düşünüyordum. Hala işlemcileri anlamamış durumdayım. :D

DLSS, görüntüyü düşük çözünürlüklü işleyip ekrana yüksek çözünürlüklü sunuyor. RTX kartlarda olan bir özellik. Aynı çözünürlükte daha yüksek FPS mümkün oluyor.

DLSS, görüntüyü düşük çözünürlüklü işleyip ekrana yüksek çözünürlüklü sunuyor. RTX kartlarda olan bir özellik. Aynı çözünürlükte daha yüksek FPS mümkün oluyor.

Gerek var mı peki GTX AMP! Edition 256 bit ekran kartıdan RTX 3050 128 bite geçmeye? ve R5 1600 işlemci RTX 3050 de sıkıntı yapar mı hala anlamadım.

RTX 3050, DLSS sayesinde daha uzun bir ömürlü kart fakat GTX 1070 hala gideri var taş gibi ben olsam değiştirmezdim ekran kartı yerine işlemciyi yükseltirdim.

GTX 1070'i bu yılda kullan dolu dolu seneye değiştirirsin.

Geri
Yukarı