R5 1600 AF sistem açıldıktan sonra kendini yeniden başlatıyor

Sanctified

Yoctopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın özellikleri ASUS RTX 2060 ekran kartı, AMD Ryzen 5 1600 AF işlemci, ASUS Prime B450M-A2 anakarttır.

Dün bilgisayarım normal bir şekilde çalışmakta ve oyun oynamakta iken bir anda bilgisayar dondu ve bıııızt diye uzun şekilde ses gelmemeye başladı bende bilgisayarı anında kapattım sonradan açmaya çalıştığımda fanlarımın çalıştığını ve ışıklarının yandığını ama bilgisayara güç gelmediğini ekranın gelmemesiyle karşılaştım bilgisayarın içinde ki enerjiyi boşalttıktan sonra geri açtım o gün devam ettim bugün ise de sabah açmaya çalıştığım da bilgisayarın güç düğmesine basarak açmaya çalıştığımda önce açılıp sonra kendi kendine geri kapanıp açıldığını fark ettim bir süre kapalı tuttum bir daha denediğim de açıldı ama 5 dakika sonra geri kapandı şu anda kapalı fişten çekili şekilde tutuyorum yardım ederseniz çok sevinirim (bilgisayarı alalı daha 1 sene bile olmadı İncehesap'tan aldım bilgisayarı garantiye gönderme gibi bir şansım varsa bunu da belirtirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler)

Cihaz içindeki bileşenler en az 2 yıl garantili. Elbette ki garantiye gönderebilirsin. Anakart, güç kaynağı veya başka bir bileşen arızası olabilir. Servise göndermek iyi olur.

Overclocking bölümüne gel ve oradan expert modunu sec. CPU Ratio bölümünden vermek istediğin GHz gir. Ornek; 4.1 GHz için 41 yaz. Advanced CPU Configuration yazan yere tıkla, Precision Boost Overdrive'i disabled yap. CPU core voltageyi autodan override voltage yap. Altta çıkan auto yazan yere tıkla ve mesela 1.350V yaz. Sonra CPU featurese tıkla, AMD Cool'n'Quiet yazan yeri disabled yap. F10 de kayıt et.
Bunu yap ama normal sogutucu varsa yapma.

Geri
Yukarı