R5 1600 AF sistem açılmıyor

pilavyer

Kilopat
Yer
Bursa
Sistemi kapattım, güç tuşundan kapatıp statik elektriğini de aldım. Şimdi kabloları tekrar taktım fakat güç almıyor. Kabloya güç geliyor fakat fanlar dönmüyor, sistem açılmıyor.

Anakart: A320M-S2H
İşlemci: Ryzen 5 1600 AF.
Ekran kartı: ASUS Dual RX580 8G.
PSU: Cougar XTC 600W 80+

24pin, 8pin CPU, 8pin PCI kablolarını çıkartıp taktım, değişen bir şey olmadı.
Kasanın arka kapağını açtım, güç kaynağından gelen Molex kablolarını çıkartıp taktım, sorunum çözüldü. Neden olduğunu halen anlamış değilim. BIOS resetlemişim bir de.
Yeniden başıma geldi, her şeyi deniyorum ama olmuyor. Saçma sapan bir şey yapacağım kesin ve olacak.

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
24pin, 8pin CPU, 8pin PCI kablolarını çıkartıp taktım, değişen bir şey olmadı.
Kasanın arka kapağını açtım, güç kaynağından gelen Molex kablolarını çıkartıp taktım, sorunum çözüldü. Neden olduğunu halen anlamış değilim. BIOS resetlemişim bir de.
Yeniden başıma geldi, her şeyi deniyorum ama olmuyor. Saçma sapan bir şey yapacağım kesin ve olacak.
Temassızlık olabilir.

XPG Gammix D30 8 GB. Statik elektrikten dolayı yapıyormuş sorunu, PSU'yu garantiye gönderip 20 gün bekledim. Hiçbir şey yok deyip geri gönderdiler, bilgisayar açıldı.
Aynı sorunu ben yaşadım. A320M PRO-VH PLUS anakart, Gskill 8GB 2400mhz ram olan bilgisayarıma r5 1600af aldım. Önceki işlemcim R3 1200'dü. 1600'ü taktığımda pc açılmıyordu, 1200'ü takınca açılıyordu. İade etmek zorunda kaldım. R5 1600 12nm'yi 750 TL'ye almıştım 2020 Mayıs'ta oysa ki :(

Geri
Yukarı