R5 1600 AF sistem parça uyumu nasıldır?

navismail

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, aşağıdaki parçaları kullanarak bir sistem toplayacağım. Parçalar arasında bir uyumsuzluk olup olmadığını belirtirseniz sevinirim. Ayrıca işlemciyi 4.2GHz'ye kadar OC yapmak istiyorum, R5 1600 AF'yi 4.2GHz'de normal sıcaklıkta tutacak hava soğutucu önerisinde bulunabilirseniz harika olur.

işlemci: AMD Ryzen 5 1600 (AF) 3.2GHz 19MB önbellek 6 çekirdek AM4 12nm.
anakart: MSI B450M Mortar Max 4133MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DP mATX.
kasa ve PSU: Corsair Carbide serisi Spec-Delta RGB 650W 80+ tempered glass USB 3.0 mid Tower.
M.2 SSD: Kingston 500GB A2000 NVMe M.2 SSD (2200 MB okuma / 2000 MB yazma)
ekran kartı: MSI GeForce GTX 1660 Super Gaming X 6 GB GDDR6 192 Bit ekran kartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
@BerkayZ87 Sistem önerisi istemedim, seçtiğim parçalar birbiriyle uyumlumu onu sordum. Yani ram anakarta uyar mı, işlemci ekran kartını besler mi, kasa ve psu ideal midir gibi. İşlemci soğutucusu için söylediyseniz bütçe yazıyor, maksimum 500TL.

@BerkayZ87 Sistem önerisi istemedim, seçtiğim parçalar birbiriyle uyumlu mu onu sordum. Yani RAM anakarta uyar mı, işlemci ekran kartını besler mi, kasa ve PSU ideal midir gibi. İşlemci soğutucusu için söylediyseniz bütçe yazıyor, maksimum 500TL.
Uyumlu hepsi ancak daha iyisi toplanır. Yine de sen bilirsin. Bu arada işlemci soğutucusu bütçesi yazmıyor.

Bunu öneririm. 2 fanlı modelini almaktansa 1 fanlısını alıp 1 fanı harici almak daha mantıklı oluyor, 80 TL fark ediyor.

Öncelikle çok özür dilerim, moderatör konumu düzenlemiş ve bütçeyi silmiş, kusura bakmayın. Bu fiyat bandında (7000 TL) bana başka bir sistem toplayabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı