R5 1600 AF sistem, siyah ekran

Ashes

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar sistemim şu şekilde.
RX 590 - Ryzen 5 1600 AF - Crucial 3000 MHz CL16 - A320M-H - FSP 600W - GX1 SSD - 500 GB HDD.
Nadiren ekran kitlenip ses takılması ve siyah ekran oluyor oyunlarda olduğu için artık sinirim bozulmaya başladı.
Driverim 2.0.8.3.

20.4.2 WHQL sürücüsünü veya 20.9.1 sürücüsünü yükleyince de böyle sorun oluyor mu? Yine olursa undervolt yapın, çekirdek hızını düşürmeyi deneyin.

Evet profil fotoğrafımda da olduğu gibi bende XFX RX 590 kullanıyorum ve bu siyah ekran hatasından çok çektim. Ayrıca namı diğer alev topu mübarek. Öncelikle bu hatanın nereden kaynaklandığını %100 tespit etmek zordur. O yüzden kesin şundandır gibi ifadeler kullanamayız. Ben sorunu en sonunda şöyle çözdüm. Ekran kartı için 20.4.2 sürümü kurdum. Ayrıca Radeon programından ayar yapacağın için görsele yüklediğim Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapat yoksa ayarlar sıfırlanıyor. Kendi kullandığım Radeon ayarlarını da görsele yükledim. Belki sizde de işe yarar. Ayrıca yine Radeon programından FreeSync kapatınca çözüme ulaşanlarda varmış. Güç limiti değer gözükmemiş sanırım orası da -5 olarak ayarlı bende.

Dosya Ekleri

• Radeon ayarları 2.jpg
    Radeon ayarları 2.jpg
    74,2 KB · Görüntüleme: 37
  • Radeon ayarları.jpg
    Radeon ayarları.jpg
    68,9 KB · Görüntüleme: 34
  • 12.PNG
    12.PNG
    18,6 KB · Görüntüleme: 44
Evet profil fotoğrafımda da olduğu gibi bende XFX RX 590 kullanıyorum ve bu siyah ekran hatasından çok çektim. Ayrıca namı diğer alev topu mübarek. Öncelikle bu hatanın nereden kaynaklandığını %100 tespit etmek zordur. O yüzden kesin şundandır gibi ifadeler kullanamayız. Ben sorunu en sonunda şöyle çözdüm. Ekran kartı için 20.4.2 sürümü kurdum. Ayrıca Radeon programından ayar yapacağın için görsele yüklediğim Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapat yoksa ayarlar sıfırlanıyor. Kendi kullandığım Radeon ayarlarını da görsele yükledim. Belki sizde de işe yarar. Ayrıca yine Radeon programından FreeSync kapatınca çözüme ulaşanlarda varmış.

Afterburner'dan UV yaptım kart boştayken 38 derece bir de hızlı başlatmayı nasıl kapatacağım?

Geri
Yukarı