R5 1600 AF sistem uyku moduna geçtikten sonra açılmıyor

Emrecan26

Centipat
Daha fazla  
GameGaraj aquarius 5an PC'sini 5-6 aydır kullanıyorum ve şu ana kadar hiç sorun çıkartmamıştı. Fakat 2 günden beri PC'yi uyku moduna aldığımda tekrar açmak için klavye tuşlarına dokunduğumda PC çalışmaya başlıyor, fanları dönüyor ama ne monitöre ekran geliyor ne de klavye ve mouse ışıkları yanıyor. PC'yi düğmesinden kapatıp açtığımda çalışıyor ama düğmesinden kapatmayı da pek istemiyorum açıkçası. 2 gün önce internetten Adata XPG 8 GB 3200 MHz RAM alıp takmıştım. Acaba ondan olabilir mi? Başına gelen birisi veya çözümü bilen birisi yazabilirse çok mutlu olurum.
Sistem.
İşlemci: Ryzen 5 1600 AF.
Anakart: BIOSTAR B450MH.
RAM: 16 GB 2x8 3200 MHz (biri Crucial marka diğer biri XPG marka ama frekansları ve CL değerleri aynı.)
Ekran kartı: INNO3D GTX1650 Super.

İster Technopat, ister başka bir forum olsun, her yerde iki farklı RAM'in önerilmediği ve stabil çalışmayacağı yazar. Keşke biraz araştırma yapsaydın.

Aldığın RAM'i çıkarıp bilgisayarı öyle uyku moduna alıp açmayı dene bakalım.

İster Technopat, ister başka bir forum olsun, her yerde iki farklı RAM'in önerilmediği ve stabil çalışmayacağı yazar. Keşke biraz araştırma yapsaydın.

Aldığın RAM'i çıkarıp bilgisayarı öyle uyku moduna alıp açmayı dene bakalım.
Bu konu için neredeyse tüm forumları okumuştum.Genellikle söylenen şey ise MHz ve CL Değerleri aynı olduğu sürece sorunun olmayışıydı ama doğru diyor olabilirsiniz, deneyeceğim.Cevabınız için teşekkür ederim.Farklı bir çözüm önerisi olan da yazabilirse mutlu olurum.

Bu konu için neredeyse tüm forumları okumuştum.Genellikle söylenen şey ise MHz ve CL Değerleri aynı olduğu sürece sorunun olmayışıydı ama doğru diyor olabilirsiniz, deneyeceğim.Cevabınız için teşekkür ederim.Farklı bir çözüm önerisi olan da yazabilirse mutlu olurum.
Her ne kadar aynı MHz, CL ve voltaj değerleri taşıyan iki farklı RAM alsan da sonuç yine değişmez, sistem yine stabil çalışmayacaktır. Eğer bu uyku modu sorununun kaynağı RAM'ler değilse de yine RAM'lerle ilgili söylediklerim geçerli.

Yüksek bir ihtimal RAM'lerle alakalı ama:
GameGaraj aquarius 5an PC'sini 5-6 aydır kullanıyorum ve şu ana kadar hiç sorun çıkartmamıştı. Fakat 2 günden beri PC'yi uyku moduna aldığımda tekrar açmak için klavye tuşlarına dokunduğumda PC çalışmaya başlıyor, fanları dönüyor ama ne monitöre ekran geliyor ne de klavye ve mouse ışıkları yanıyor.
2 gün önce internetten Adata XPG 8 GB 3200 MHz RAM alıp takmıştım.
(biri Crucial marka diğer biri XPG marka ama frekansları ve CL değerleri aynı.)

Geri
Yukarı