R5 1600 AF sistemde Valorant'ta fareyi çevirince oyun kasıyor

Gokberk_DRY

Hectopat
Makaleler
9
Yer
Antalya
Valorant'ta 250-300 FPS alıyorum. Mouse çevirince oyun ağır drop yiyor. Sadece mouse çevirince FPS 10'a kadar düşüyor. Normal koşarken, başkasını izlerken herhangi bir sorun yok. Bu sorunu bir türlü çözemedim. Valorant destek bana ilk önce bu sorun yakın zamanda çok fazla kullanıcı tarafından şikayet alındığı için sürücüyü düşürmemi istediler, fark etmedi. Bende şimdi tekrardan 23.2.2 sürümüne geri döndüm. Hala sorun devam ediyor. Ne yapmam lazım bir türlü anlayamadım.

• AMD Ryzen 5 1600 AF.
  • 8x2 16 GB DDR4 3000MHz.
  • AMD Radeon RX 5500XT.
  • Oyun SSD'ye kurulu.

Ekran kartının güncel olup olmadığını kontrol et, varsa güncelleştirmesi yap. Aynı şekilde Windows işletim sisteminin de güncelliğini kontrol edip olan güncelleştirmeleri yap. Daha sonrasından oyuna giriş yap ve oyunun grafik ayarlarını Default yap, sonrasında oyundan çık ve amd yazılımından oyunu önerilen ayarlarını optimize et.

Ekran kartının güncel olup olmadığını kontrol et, varsa güncelleştirmesi yap. Aynı şekilde Windows işletim sisteminin de güncelliğini kontrol edip olan güncelleştirmeleri yap. Daha sonrasından oyuna giriş yap ve oyunun grafik ayarlarını default yap, sonrasında oyundan çık ve AMD yazılımından oyunu önerilen ayarlarını optimize et.

Her şey güncel bir sorun yok.

Geri
Yukarı