R5 1600 AF sistemde Windows 11 deneyimi

isimsizkahraman

Megapat
Makaleler
4
Yer
Akihabara
RAM
16GB 2x8 3200Mhz CL16
SSD veya HDD modeli
A2000
Ekran kartı
RX 5500 XT
Anakart
B450M-A pRİME
İşlemci
1600 AF 3.75Ghz
Ben Windows 11'e geçtim lakin beğenmediğim şeyler mevcut. Mesela görev çubuğu fazla kalın ve boyutunu ayarlayamıyoruz, görev çubuğunu başka bir yöne taşıyamıyoruz. Görev çubuğunun herhangi bir yerine sağ tık yaptığımızda Windows 10 da Görev Yöneticisi'ni rahatlıkla başlatabilirken, bunu Windows 11 de sadece Windows logosuna sağ tık yaparak yapabiliyoruz ve bu sinir bozucu. Masa üstünde sağ tık yapınca çıkan uygulama seçenekleri artık başka bir tık daha yaparak açılabiliyor ve bu da sinir bozucu. Kısaca şu an için Windows 11'e geçmenin hiçbir mantığı yok. Siz ne düşünüyorsunuz? Sizin sinir olduğunuz şeyler neler?

Ben Windows 11'e geçtim lakin beğenmediğim şeyler mevcut. Mesela görev çubuğu fazla kalın ve boyutunu ayarlayamıyoruz, görev çubuğunu başka bir yöne taşıyamıyoruz. Görev çubuğunun herhangi bir yerine sağ tık yaptığımızda Windows 10 da Görev Yöneticisi'ni rahatlıkla başlatabilirken, bunu Windows 11 de sadece Windows logosuna sağ tık yaparak yapabiliyoruz ve bu sinir bozucu. Masa üstünde sağ tık yapınca çıkan uygulama seçenekleri artık başka bir tık daha yaparak açılabiliyor ve bu da sinir bozucu. Kısaca şu an için Windows 11'e geçmenin hiçbir mantığı yok. Siz ne düşünüyorsunuz? Sizin sinir olduğunuz şeyler neler?
Daha sinir olmadım. Çünkü hiç kullanmadım.

Görev çubuğunun büyüklüğü ve bunu ayarlayamamız dışında kayda değer bir problemim yok.

Kambur Selami'nin zaman makinesi ile 2 ay öncesine dönseydim Windows10'da kalmayı tercih ederdim. Win11'in tek getirdiği şey tasarım vs. RAM kullanımınızı da arttırıyor, hiç gerek yok böyle şeylere, Win10 fazlasıyla yeterli.

Hocam daha yeni yeni gelişiyor. İsterseniz Windows 10 sürüm 1507'ye bakın. Bir de 6 yıl sonraki Windows 10 21h2'ye bakın ne kadar fark olduğunu anlayacaksınız.

Evet RAM kullanımı biraz fazla gibi ama 16GB ve üzerine sahip kişiler için pek sıkıntı yaratmıyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_13.png
    Screenshot_13.png
    195,9 KB · Görüntüleme: 50

Yeni konular

Geri
Yukarı