R5 1600 AF sistemde Windows 11 takılıyor

nermddil

Hectopat
Daha fazla  
Bundan 2 hafta önce bilgisayarımı Windows 10'dan W11'e güncelledim. En başta fark etmesem de son 5-6 gündür bilgisayarda genelde yük altındayken ara sıra da rölanti halinde saniyenin dörtte biri kadar bir takılma ve glitch sesi oluyor. Geri 10'a dönecektim ama bir süre sonra dönülmüyormuş maalesef. Bu sorunu benden başka yaşayan var mı? W11'e özgü bir problem mi yoksa güncelleme sonrası böyle hatalar olması her işletim sisteminde mümkün müdür? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Not: Driverlarımın hepsi güncel.

Sistemim:
CPU:
Ryzen 5 1600 AF GPU: Gigabyte GTX1650 4 GB GDDR6 RAM: 2x8GB XPG Gammix RED 3000 MHz
Anakart:
Gigabyte A320M S2H PSU: FSP-500 500W Güç kaynağı

Crystal Disk Info ile ekran görüntüsü, Crystal Disk Mark ile de benchmark testi yapıp yollar mısınız?
SSD kronik sorunlu, ömrü bitmiş olabilir.

Onun dışında yükseltme yaptığınız için de böyle sorunların olması muhtemel.
CMD'ye SFC /scannow yazıp sistem dosyalarını kontrol ettirin bi, pek işe yarayacağını düşünmesem de denemekte fayda var.

Şimdilik bunlar aklıma geldi.

Bundan 2 hafta önce bilgisayarımı Windows 10'dan W11'e güncelledim. En başta fark etmesem de son 5-6 gündür bilgisayarda genelde yük altındayken ara sıra da rölanti halinde saniyenin dörtte biri kadar bir takılma ve glitch sesi oluyor. Geri 10'a dönecektim ama bir süre sonra dönülmüyormuş maalesef. Bu sorunu benden başka yaşayan var mı? W11'e özgü bir problem mi yoksa güncelleme sonrası böyle hatalar olması her işletim sisteminde mümkün müdür? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Not: Driverlarımın hepsi güncel.

Sistemim:
CPU:
Ryzen 5 1600 AF GPU: Gigabyte GTX1650 4 GB GDDR6 RAM: 2x8GB XPG Gammix RED 3000 MHz
Anakart:
Gigabyte A320M S2H PSU: FSP-500 500W Güç kaynağı

SSD sorunlu yüksek ihtimal ondandır. Lütfen ATTO verilerini atar mısınız? Bir de sağlık testi gerek. Windows 11 hatasındanda kaynaklı olabilir işletim sistemi teknik destek hakkında bilgim yok ama.

Bu sistemde kasması pek muhtemel değil. Yüksek oranla disk kaynaklı.
Sağlık değerleri ve testini yapıp paylaşın, modelini de belirtin.
SSD sorunlu yüksek ihtimal ondandır. Lütfen ATTO verilerini atar mısınız? Bir de sağlık testi gerek. Windows 11 hatasındanda kaynaklı olabilir işletim sistemi teknik destek hakkında bilgim yok ama.
Crystal Disk Info ile ekran görüntüsü, Crystal Disk Mark ile de benchmark testi yapıp yollar mısınız?
SSD kronik sorunlu, ömrü bitmiş olabilir.

Onun dışında yükseltme yaptığınız için de böyle sorunların olması muhtemel.
CMD'ye SFC /scannow yazıp sistem dosyalarını kontrol ettirin bi, pek işe yarayacağını düşünmesem de denemekte fayda var.

Şimdilik bunlar aklıma geldi.
SU650 yada su630 ise kronik sorunları sebep oluyor olabilir. Ben meşgulüm ama @Haylaz2961 yada @Mansion yardımcı oluckatır.
ADATA SU630'muş SSD'min modeli. ATTOve HDTUNE test sonuçları da bu şekilde.

Dosya Ekleri

• df.png
    df.png
    90,7 KB · Görüntüleme: 33

Yeni konular

Geri
Yukarı