R5 1600 AF sisteme format attıktan sonra oyunlar takılıyor

Kutucukk

Centipat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
RX570
İşlemci
R5 1600 AF
Merhaba arkadaşlar. PC'ye belirsiz bir sebepten format attım ardından ise kasayı temizleyip CPU termal macununu yeniledim. Her şey buradan sonra başladı, rekos kullanıyorum modlu bir işletim sistemi format atmadan önce de bunu kullanıyordum yeniden aynı şekilde eksiksiz kurulum yaptım. Kurulumdan sonra Valorant'i indirdim FPS'im tavan yapmış bir vaziyetteydi fakat stabilizasyon da bir sorun var gibiydi oyuna girdim poligon ve deathmatch ta bir kasma yoktu fakat ranked veyahut o tarz skillerin yeteneklerin kullanıldığı fightlar esnasında FPS'imin 200'lerden 100 120'lere düştüğünü gördüm ve bu akıcılığı bozuyordu.

Ardından FreeSync extended açtım daha önce de biraz takılma vb olduğunda FreeSync açar oynardım fakat asıl sorun burada ortaya çıktı FreeSync'te her 144'ten aşağı düşen FPS anında görüntü takılmaya başladı yırtılmaya titremeye başladı normalde formattan önce aynı sistem aynı driver vb farksızken FreeSync açtığımda yağ gibi akıyordu bu sorunu çözemedim ardından 4 5 modlu sistem orijinal sistem vb denedim hep aynıydı düzelmedi.

Driver diyecek arkadaşlar için tüm driverlari manuel doğru bir şekilde orijinal sitelerinden indirip kurdum her şeyi neredeyse eksiksizdi.
LG24GN600b.

Bu konuda çözüme ulaşmak çok istiyorum bir haftadir çabalıyorum ama çözüm bulamadım yakın zamanda RAM alacağım. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı