Çözüldü R5 1600 AF ve RTX 2060 sistemde oyun oynarken monitör kapanıyor ama kasa açık kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kurter kurt

Kilopat
Daha fazla  
Forumda benzer açılan tüm konuları inceledim ancak hiçbirinde çözüm bulamadığım için bu konuyu açmak zorunda kaldım.

Starfield oynuyorum güncel olarak ancak PC kendi kendine monitörü kapatıyor ancak kasanın ışıkları yanıyor fanlar çalışmaya devam ediyor.
(Fişinde vb. hiçbir problem yok, yani enerji alıyor monitör.) Ekrana hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Reset atınca düzeliyor.
Sorun tamamen şu videodakinin aynısı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ancak bu arkadaşta reset atınca da görüntü gelmiyormuş bende geliyor. E
k olarak bu WattMan hatası yalnızca AMD kartlarda oluyormuş benim kartım NVIDIA...
Sistem özelliklerini aşağıda yazacağım, PSU'nunda yetişmemesi çok zor bir ihtimal...

Ryzen 5 1600 AF (3.90 GHz overclocked)
Arctis Freezer 34 e-sports Duo.
RTX 2060.
16 GB RAM (8x2)
MSI B450 M.2 Max anakart.
Corsair CV650 650W PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar forumda genelde insanlar sorununu yazıyor ancak çözüp çözmediğini, çözdüyse nasıl çözdüğünden bahsetmiyor. Ben anakart BIOS güncelleyerek sorunu çözdüm. Tam olarak çözdüm mü bilmiyorum ancak BIOS güncellemsinden sonra bir daha aynı problemi yaşamadım.
Aynısını yaşıyorum fakat ben haftada bir yaşıyorum bu durumu. Format atarsan muhtamelen çözülmeyebilir ama sen yinede dene, format atmadan önce saçma bir çözüm gibi gelebilir fakat yine de dene. Klavyeni çıkartıp başka bir klavye takmanı tavsiye ederim. Niye bilmiyorum zamanında araştırmıştım çeşitli forumların derinliklerinde klavye değiştim ve düzeldi diyen bir eleman görmüştüm. Bencede saçma ama elinde varsa denemekten zarar gelmez. Bu kararma olayı direkt uyku modu ile bağlantılı çünkü sıcaklıkla da bağlantılı değil gibi. Ben bunu yaşadığımda kasayı direkt fişten çekip 1 saniye sonra hızlıca tekrar açtığımda direkt uyku modu ekranı geliyor kaydırıyorum ve tüm programlarım açık halde duruyor görünüyor.

Arkadaşlar forumda genelde insanlar sorununu yazıyor ancak çözüp çözmediğini, çözdüyse nasıl çözdüğünden bahsetmiyor. Ben anakart BIOS güncelleyerek sorunu çözdüm. Tam olarak çözdüm mü bilmiyorum ancak BIOS güncellemsinden sonra bir daha aynı problemi yaşamadım.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı