R5 1600 AF ve RX 5500 XT sistem alınır mı?

Khaisen

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar işlemciyi Ryzen 5 1600 AF olarak değiştirdim. RAM'leri 16 GB olarak aldım, iyi midir sizce? 1650 Super alacaktım ama ileriye dönük olsun diye 5500XT karar aldım. 1650 Super'de 4 VRAM var diye 5500XT seçtim. Yeni Driver gelirse performans artışı olur mu? Herkes 5500XT o parayı hak etmez diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadasc cok guzel sistem önermiş kasa olarak daha iyi bir önerim olabilir küçük farkla 4 RGB fanli ve toz filtreli Xigmatek scirocon 3 xpower 600 PSU , vatanda 730 lira. Ayni sistemi ben de kurmayı düşünüyorum Acer ekran dahil, ekran karti hariç kredi karti puanlari da dahil olarakdan 3500 gibi fiyata topladim.

PSU ve ekran kartını değiştirin 4 GB RAM bile olsa 1650 Super daha iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Caner Uncu @Samed Karaca neden öyle düşünüyorsunuz 5500XT daha iyi bir kart değil mi?
1800 TL'ye 5500 XT 8 GB bulamadım ben, eğer varsa onu almasını tavsiye ederim. Ayrıca 1650S Ventus modeli de 1700 TL, ben en üst kalite olsun diye Gaming X model koydum 1800'e.

Xigmatek sirocon III kasasını önermem. İçindeki PSU pek iyi değil, kasanın da önü cam. Hava akışını engeller.

PSU neden iyi değil hocam gürültü sorunu falan mi var yoksa? Kendim için aldım ben onu ama güç kaynagi beni de düşündürüyor ama bir Rampage gibi falan değildir ya.
Xigmatek Sirocon III kasasını önermem. İçindeki PSU pek iyi değil, kasanın da önü cam. Hava akışını engeller.
Cam kasanin yanlarinda hava giriş boşlukları var 3 fan orda boşa çalışmıyor hava alış sorunu yok kasanin :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı