R5 1600 AF ve RX 5500 XT sistem oyunlarda kasadan tiz bir ses geliyor

Dtuf57

Femtopat
Daha fazla  
Oyunlara girip GPU'ya yüksek yük binince kasadan tizzvızz ince bir ses geliyor. Coil Whine olduğunu düşünüyorum fakat stres testleri yaptığım zaman bu ses gelmiyor. Sadece oyunlarda geliyor, neden, anlamadım. Yardım eder misiniz? Acaba bu CW değil mi?
Sistem:
  • Ryzen 5 1600 AF
  • XFX RX 5500XT 4 GB
  • 8 GB Apacer Panther
  • Adata SU630
  • B450M S2H V2

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlara girip GPU'ya yüksek yük binince kasadan tizzvızz ince bir ses geliyor. Coil Whine olduğunu düşünüyorum fakat stres testleri yaptığım zaman bu ses gelmiyor. Sadece oyunlarda geliyor, neden, anlamadım. Yardım eder misiniz? Acaba bu CW değil mi?
Sistem:
  • Ryzen 5 1600 AF
  • XFX RX 5500XT 4 GB
  • 8 GB Apacer Panther
  • Adata SU630
  • B450M S2H V2

Coil Whine var. Bir zararı yok ama sesi çok rahatsız edici. Değişim yapabiliyor isen yap satarken bile sorun yaşarsın

Güç kaynağının marka ve modelini yazar mısını

Güç kaynağının marka ve modelini yazar mısınız?
Gapepower horizon önü mesh kasanın içinde gelen power 550 watt fakat 80+ varmı nasıl birşey bilmiyorum.
Güç kaynağının marka ve modelini yazar mısınız?
Birşeyi anlayamadım ses stres teslerinde gelmiyor sadece oyunlarda geliyor, power dan gelebiliceğini düşünüp cpu ve gpu yu aynı anda strese soktum fakat yine ses yoktu, oyunlarda farklı bir durum var.

Son düzenleme:
Gapepower Horizon önü mesh kasanın içinde gelen Power 550 Watt fakat 80+ var mı nasıl bir şey bilmiyorum.

Bir şeyi anlayamadım ses stres teslerinde gelmiyor sadece oyunlarda geliyor, Power'dan gelebiliceğini düşünüp CPU ve GPU'yu aynı anda strese soktum fakat yine ses yoktu, oyunlarda farklı bir durum var.

Güç kaynağı ve kasayı değiştirme imkanınız varsa koşun ve iade edin. Bu PSU'lar kalitesiz fason mal PSU'lar sakın Hadron, Power Boost, Everest, Rampage ve Gamepower PSU'ları almayın aldırtmayın.

Güç kaynağı ve kasayı değiştirme imkanınız varsa koşun ve iade edin. Bu PSU'lar kalitesiz fason mal PSU'lar sakın Hadron, Power Boost, Everest, Rampage ve Gamepower PSU'ları almayın aldırtmayın.

Coil whine var sen ne anlatıyorsun ve kasadada sorun yok sadece imkanı varsa PSU.

Coil whine var sen ne anlatıyorsun ve kasadada sorun yok sadece imkanı varsa PSU.

Bu PSU kötü bir mal ve kalitesiz bileşenler kullanılıyor istersen forumda araştırabilirsin. Lütfen bir şey bilmeden konuşma.

PSU kalitesiz olduğu için zaten coil whine var.

Bu PSU kötü bir mal ve kalitesiz bileşenler kullanılıyor istersen forumda araştırabilirsin. Lütfen bir şey bilmeden konuşma.

Arkadaşım emin ol bilgiliyim dediğimi adam gibi okusan kasada sorun yok PSU değişmesi lazım dedim siz kasayı da katmışsınız bilmeden konuşan sizsiniz!

Arkadaşım emin ol bilgiliyim dediğimi adam gibi okusan kasada sorun yok PSU değişmesi lazım dedim siz kasayı da katmışsınız bilmeden konuşan sizsiniz!

Bir kere o markanın kasası bile alınmaz içindeki fanlar kağıt gibi ve kalitesiz. İyi bir soğutma vermez. 1 TL'ye bile verseler o kasayı çöpe atarım!

Geri
Yukarı