R5 1600 AF ve RX 570 sistem toplama

Bütçe
Maks 2800

Hitcher

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Merhaba arkadaşlar, 10 sene sonra bir PC toplayayım dedim. Öğretmenim, Online ders içinde kullanacak olsam da amacım ara sıra oyun atmak ve basit yazılım işleri. HDD'm ve 600Watt 80+ PSU'm var. Monitörüm Samsung 24' 75 Hz 1 ms.

Aklımdaki sistem;

+Ryzen 5 1600 AF (ama çakal esnaflar hariç bulamıyorum)
+Gigabyte B450 S2H.
+XPG 8 GB 3000 veya 3200MHz (sonra 8 GB daha)
+MSI Gaming X 570 4 GB.

Sorularım:

Her oyunu Ultra Full ayarda çalışması gibi bir derdim yok, bütçem;
- Sistem, amacıma göre iyi mi?
- 1600 AF yerine başka bir işlemci alsam mi beklesem mi?
- MSI Armor bütçemi aşıyor, Gaming X 150-250 TL daha ucuz ama kronik sıkıntısı veya büyük performans farkı var mı?
SSD ve RAM eklemesini ileride yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sapphire AMD'nin güvence markasıdır Sapphire Pulse RX 570 4 GB alırsanız kafanız ısı ve performans anlamında rahat olur. Tüm oyunları açar çok sistem gereksinimi isteyen oyunlarda Ultra'da 30 FPS+ alırsınız. Yazılım değil de sadece oyun oynacaksanız i5 9400F işlemcisini önerirdim ama 1600 AF bu iki konu da da iyi. PSU tam markası nedir?

Merhaba arkadaşlar, 10 sene sonra bir PC toplayayım dedim. Öğretmenim, Online ders içinde kullanacak olsam da amacım ara sıra oyun atmak ve basit yazılım işleri. HDD'm ve 600Watt 80+ PSU'm var. Monitörüm Samsung 24' 75 Hz 1 ms.

Aklımdaki sistem;

+Gigabyte B450 S2H.
+MSI Gaming X 570 4 GB.

Sorularım:

- MSI Armor bütçemi aşıyor, Gaming X 150-250 TL daha ucuz ama kronik sıkıntısı veya büyük performans farkı var mı?

Yerinizde olsam Sapphire RX 570 O.C Pulse 4 GB modelini alırdım. 1080P oyunculuk için bir kart genel olarak. Anakart seçimi de yerinde buna 550W High Power 80+ bir PSU alman lazım.

Aklımdaki sistem;

+Gigabyte B450 S2H.
+MSI Gaming X 570 4 GB.

Sorularım:

Kasanız var mıydı?

Sapphire AMD'nin güvence markasıdır Sapphire Pulse RX 570 4 GB alırsanız kafanız ısı ve performans anlamında rahat olur. Tüm oyunları açar çok sistem gereksinimi isteyen oyunlarda Ultra'da 30 FPS+ alırsınız. Yazılım değil de sadece oyun oynacaksanız i5 9400F işlemcisini önerirdim ama 1600 AF bu iki konu da da iyi. PSU tam markası nedir?
Yerinizde olsam Sapphire RX 570 O.C Pulse 4 GB modelini alırdım. 1080P oyunculuk için bir kart genel olarak. Anakart seçimi de yerinde buna 550W High Power 80+ bir PSU alman lazım.

Saphire'nin kronik sorunları var diye okumuştum soğutma ile ilgili ayrica gaming x ile çok fark eder mi ??? Gaming x ile ilgili bir bilginiz var mi,nette bulamadım pek.

Sapphire en stabil karttır diyebilirim. Kronik ısınma sorunu vs. de yok.

Onun fiyatı bütçemi aşıyor gerçi ama Gaming X'de piyasada yok. Tamam ekran kartı Sappire Pulse yaptım...Tek sorun şu işlemcinin gelmesi ve fiyatının biraz düşmesi o zaman.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı