R5 1600 AF ve RX 580 Sistem

RX 580 3 senelik kart benim sectigim 1650S yeni. Bir cok avantaji var RX 580'e karsi gene de illa RX 580 derseniz benzer fiyata RX 580 koyulabilir. Cooler Master? Derken neyi kastettiniz.

Hocam en son belirttiğim gibi ben zaten sizin yaptığınız gibi farklı sitelerden toplarsam RX 580 le beraber 3888 TL'ye geliyor sizce RX 5500 XT8GB mı daha aiyidir GTX 1650S mi?
RX 580 3 senelik kart benim sectigim 1650S yeni. Bir cok avantaji var RX 580'e karsi gene de illa RX 580 derseniz benzer fiyata RX 580 koyulabilir. Cooler Master? Derken neyi kastettiniz.

Bir de hocam farklı sitelerden toplamak bana sıkıntı yaratır mı kasanın içine koymak zor mudur hocam.

Hocam en son belirttiğim gibi ben zaten sizin yaptığınız gibi farklı sitelerden toplarsam RX 580 le beraber 3888 TL'ye geliyor sizce RX 5500 XT8GB mı daha aiyidir GTX 1650S mi?

Bir de hocam farklı sitelerden toplamak bana sıkıntı yaratır mı kasanın içine koymak zor mudur hocam.

5500XT'nin 8 GB VRAM disinda bir avantaji yok 1650S'e karsi.

Üstte attığınız sistemdeki SSD kronik sorunlu kasa da Power Boost zaten ben önermem.

Kasa o değil.
Güncellemeyle Zalman N3 yaptım zaten.
5500XT'nin 8 GB VRAM disinda bir avantaji yok 1650S'e karsi.

Hocam son bir sorum daha var 1650 Free Sync'yle uyumlu mu o konu hakkında net bir bilgiye ihtiyacım var artık. Biliyorsunuz bazı ekran kartları artık FreeSync sorunsuz şekilde çalıştırabiliyor 1650'de o özellik var mıydı hocam.

Şu sisteme bakın derim siz kendinize göre ayarlarsınız. Ayrıca montaj basit bir iş ve kesinlikle adata almayın. Bir de aeroengine 650W 80+ kasası teknobiyotik'de 550 liraydı

Fiyat:4032 TL

Şu sisteme bakın derim siz kendinize göre ayarlarsınız. Ayrıca montaj basit bir iş ve kesinlikle Adata almayın. Bir de aeroengine 650W 80+ kasası Teknobiyotik'de 550 liraydı.

fiyat: 4032 TL

Hocam montaj cidden basit, değil mi o işten bayağı korkuyorum bir de Windows kurulumu tabii. Son olarak hocam farklı sitelerden almaya korkmamın sebebi şudur hatalı mal gönderirlerse çok uzun iş.

Son düzenleme:
Hocam montaj cidden basit, değil mi o işten bayağı korkuyorum bir de Windows kurulumu tabii. Son olarak hocam farklı sitelerden almaya korkmamın sebebi şudur hatalı mal gönderirlerse çok uzun iş.

Montaj bayağı basit bir de keyifli yapması isterseniz betimleyebilirim. O bellekleri taktığınızda gelen "çıt" sesi sonra işlemciyi yerine oturttuktan sonra gelen tatmin hissi. Ama en keyiflisi kablolama en sonunda baktığınızda sisteme "vay be" diyeceksiniz. Windows kurulumunu birkaç tıkla rahat bir şekilde yapabiliyorsunuz ayrıca farklı sitelerde ürün hatalı gelirse çok daha hızlı bir şekilde iade edebiliyorsanız.

Montaj bayağı basit bir de keyifli yapması isterseniz betimleyebilirim. O bellekleri taktığınızda gelen "çıt" sesi sonra işlemciyi yerine oturttuktan sonra gelen tatmin hissi. Ama en keyiflisi kablolama en sonunda baktığınızda sisteme "vay be" diyeceksiniz. Windows kurulumunu birkaç tıkla rahat bir şekilde yapabiliyorsunuz ayrıca farklı sitelerde ürün hatalı gelirse çok daha hızlı bir şekilde iade edebiliyorsanız.

Hocam hocam öyle anlattınız ki yemin ederim RAM'i çıkarıp taktım az önce :D. Peki hocam bir riski var mıdır bazı yerlerde okumuştum insanın vücüdunda yüklü miktarda statik elektrik olabiliyormuş ve bir bileklik olmadan cpu ya falan dokunmak tehlikelidir diyorlardı haklılar mı hocam
Ayrıca o konulara yine de yatkın olacağımı düşünüyorum hiç değilse YouTube'den falan bakarım ancak son bir sorum olacak bilgisiizm bayağı mazur görün bu ana kartı falan sabitlemek gerekiyor ya da işlemci soğutucusunu fanları falan falan bunların vidaları yanlarına geliyor değil mi hocam.

@Gerek O statik elektrik için önlem olarak elinizi kalorifere sürün anakartın metal kısmına da fazla dokunmamaya çalışın. CPU kısmında da zaten görüyoruz millet işlemciyi elinden düşürmüyor. Anakartı sabitleyecek vidalar kasadan ya da anakarttan çıkıyor. Sistemin yanında almanız gereken iki şey kargıburnu ve tornavida büyük ihtimalle sizde vardır zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı