R5 1600 AF vs R5 3600 sistem

Doğrudur hocam. Ancak o fazladan FPS'i almak için darboğaz yapmayan bir işlemci olmalı. İmkanım varken daha fazla FPS alamamak beni rahatsız eder açıkçası ;) .

Bu sistem F/P olarak daha mantıklı gözüküyor. Tabii Ryzen 5 3600'ü i5 10400F e tercih ederim ama öyle bir dengi yok bu sistemin.

Bu sistemi alsam darboğaz falan olmaz değil mi hocam.

Peki hocam biraz daha fark verip bu sistemi almak daha mı iyi olur.

Performax PSU :( ben oyumu alınmazdan yana kullanıyorum sadece ekran kartı ve işlemci sizi yanıltmasın. PSU kaliteli olmadıktan sonra ekran kartı isterseniz 3090 olsun nafile. Ya da o sistemi aldıktan sonra PSU'yu satıp değiştirin.

Performax PSU :( ben oyumu alınmazdan yana kullanıyorum sadece ekran kartı ve işlemci sizi yanıltmasın. PSU kaliteli olmadıktan sonra ekran kartı isterseniz 3090 olsun nafile. Ya da PSU'yu satın aldıktan sonra satıp değiştirin.
Hazır sistem alırken psu gibi diğer elementlere nazaran daha düşük fiyatlı bir parça çok önemli değil bence. Kronik sorunlu bir parça olmadığı sürece bir süre kullanır sonra performansından sesinden vb. memnun kalmazsanız değiştirirsiniz. Ama bence bir sorun olmaz.

Rtx 2060 1660ti karşısında kesinlikle bayağı öndedir. Ancak 2060lı sistemde kullanılan r5 1600af ile darboğaz yapar. Sizin yerinizde olsam ya o sistemi alır işlemciyi r5 3500x/3600 ile değiştirirdim. Ya da diğer sistemi alıp ileride ekran kartını rtx 3060 gibi daha üst bir kart ile değiştirmeyi düşünürdüm.
Aynısını yapardım.

Arkadaşlar, hazır sistem alacağım bu iki sistem arasında kaldım sizce hangisi daha iyidir? Oyun için performansı hangisinin daha iyi olur ya da bu fiyata daha iyi bir sistem var mıdır? Cevaplarınızı bekliyorum.

Donanım arşivi geçen cumartesi günü aynı fiyata daha iyi sistem topladı. Yerinizde olsam biraz daha beklerdim.

Hazır sistem alırken PSU gibi diğer elementlere nazaran daha düşük fiyatlı bir parça çok önemli değil bence. Kronik sorunlu bir parça olmadığı sürece bir süre kullanır sonra performansından sesinden vb. memnun kalmazsanız değiştirirsiniz. Ama bence bir sorun olmaz.

PSU bir sistemin stabilitesine karar veren yegane parçalardan biridir. İşlemci ve anakart ne kadar önemliyse PSU da o kadar önemlidir, kalitesiz bir PSU sistemin bozulmasına bile yol açabilir, zamanı hiç belli olmaz malum Türkiye elektriğinde. Performax markası da bana sistemimi emanet edebileceğim güvenini vermiyor.

Bunun en ucuz yollu yöntemi aslında sistemi alıp PSU'yu satıp başka kaliteli bir PSU ile değiştirmesi.
Maalesef hocam bütçem maksimum 9K önerirseniz sevinirim.

Bu tercih edilebilir, bütçeyi zorlayabilirseniz anakartı TUF alın.

Bütçenize uyuyor sayılır fakat pek de tavsiye etmediğimi söyleyeyim. Ryzen 5 1600 (sanırım af değil standart 14nm olan) bir sistem için overpriced geldi.

Bir nebze daha alınır. İşlemciniz saf 6 çekirdek 6 izlek. Fakat sorunlu bir parçası yok.

Şimdilik bunları buldum. Arayışlarıma devam edeceğim. (Tavsiyem 3. sistem)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı