R5 1600 AF vs R5 3600

borauysalcann

Decapat
Arkadaşlar R5 1600 AF mi alayım? R5 3600 mü alayım?
Ama R5 3600 alırsam 3 ay sonra soğutucu alabilirim o yüzden soruyorum. Yoksa ben de biliyorum 3600'ün daha iyi olduğunu.

Son düzenleyen: Moderatör:
R5 3600 al, stok soğutuculu kullan. O.C yapmadıktan sonra ek soğutucuya aman aman ihtiyacın olmayacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

R5 3600 al, stok soğutuculu kullan. O.C yapmadıktan sonra ek soğutucuya aman aman ihtiyacın olmayacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
3600 alıp stok soğutucu ile bir süre idare edip bir süre sonra değiştirebilirsiniz.
oraya yazmadım ama bütçem 5.200tl olduğu için ya r5 3600+gtx 1650 super ya da r5 1600af+gtx 1660 super sizce hangisi?

Sana kalmış. Oyun amaçlı topluyorsan bence ekran kartını daha iyi al. R5 1600 AF de gideri olan bir işlemci.
Ekran kartımın oyun testlerine baktım gtx 1650 super şuan için iyi. Ama bu kartta eskiyecek ve r5 1600af alırsam yeni ekran kartlarını takamayacağım büyük ihtimalle. O yüzden r5 3600 daha mantıklı geliyor. Stok soğutucu ile 2-3 ay idare edebilir miyim sence?

İleriye dönük düşünüyorsan R5 3600 al. Dediğin gibi ekran kartı yetersiz kaldığında değiştirirsin, R5 3600 iyi olduğundan her türlü taşır zaten seni.

İdare eder, niye etmesin? Çoğu O.C yapmayan kişi stok soğutucuyla kullanıyor halihazırda. Ryzen serisinin stok soğutucuları iyi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı