R5 1600, B450M S2H ve Ripjaws V 2x16 bellekler uyumlu mu?

Blanch

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Şu anki PC'mi birazcık güçlendirmek istiyorum DDR4 RAM alacağım ama anakartım desteklemiyor. Anakartım desteklemediği için işlemcimi de değiştirmem gerekiyor. Alacağım listeyi buraya bırakıyorum. Hiçbir bilgim yok 1-2 saat araştırma yaparak bunları buldum. Bana yardımcı olur musunuz? Bunlar birbiriyle uyumlu mu? Bunlar kasama sığar mı?

Şimdiki PC bilgilerim:
  • Ekran kartı = AMD Radeon HD 7510.
  • İşlemci= i5-3470
  • RAM= 6 GB.
  • Anakart= 1155 pin anakart diye geçiyormuş vesten onyx.
  • Güç kaynağı 500W yani sorun olmaz diye düşünüyorum.

Almak istediğim ürünler.
  • İşlemci= AMD ryzen™ 5 1600 soket AM4 3.2GHz - 3.6GHz 16MB 65W 12nm işlemci.
  • RAM= G.Skill Ripjaws V 32 GB (2x16 GB) 3600MHz DDR4 RAM F4-3600C18D-32gvk
  • Anakart= Gigabyte B450M S2H AMD B450 3600MHz (OC) DDR4 soket AM4 mATX anakart.
  • Anakartta AM4 soket desteği DDR4 3600MHz desteği var.

Tüm fikirlere ve önerilere açığım.

Linkleri de sallayayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Sir Benjamin

Yazılımla uğraşıyorum şuan olayım gereği CPU olarak ve memory olarak çok fazla desteğe ihtiyacım var ekran kartı o kadar önemli değil benim için bunlar çok iyiyse böyle kalabilir daha iyi bir anakart bakabiliriz bütçem 895$. Benim istediğim böyle kalması daha iyi bir anakart bakmamız ama sizinde fikirlerinize açığım merakla yanıtınızı bekliyorum :)

@Sir Benjamin

Yazılımla uğraşıyorum şuan olayım gereği CPU olarak ve memory olarak çok fazla desteğe ihtiyacım var ekran kartı o kadar önemli değil benim için bunlar çok iyiyse böyle kalabilir daha iyi bir anakart bakabiliriz bütçem 895$. Benim istediğim böyle kalması daha iyi bir anakart bakmamız ama sizinde fikirlerinize açığım merakla yanıtınızı bekliyorum :)

Tamamdır, konu aklımda. Yarın müsait olduğumda yazacağım.

Hocam bu arada biraz araştırdım bir adam Ryzen 5 5600X i B450'ye takıyor herhangi bir sıkıntı yok bizde Ryzen7 5800X i B550M-A Pro'ya takıcaz bir şey olmaz herhalde :D

Hayat bayram olsa :)

Muhtemelen kaliteli bir B450'ye takmıştır takan arkadaş. B550M-A Pro giriş seviyesi bir B550 ve kaliteli değil, B550M Pro VDH alabilirsin ama 5600X için. 5800X de besleyebilir eğer abartmak istersen, ama senin işler için 5600X yeterli duruyor.

Ekran kartı önemli değilse yani oyun oynamıyorsan GT 1030 veya RX 550 al geç, fazla masrafa gerek yok.

32 GB RAM senin için biraz şart ise saygı duyuyorum, yine de alternatif bakabilirsin istersen. Fiyatlarından bağımsız olarak Kingston Fury Beast ya da Predator RAM'lerden tercih edebilirsin, veya Crucial Ballistix.

Hayat bayram olsa :)

Muhtemelen kaliteli bir B450'ye takmıştır takan arkadaş. B550M-A Pro giriş seviyesi bir B550 ve kaliteli değil, B550M Pro VDH alabilirsin ama 5600X için. 5800X de besleyebilir eğer abartmak istersen, ama senin işler için 5600X yeterli duruyor.

Ekran kartı önemli değilse yani oyun oynamıyorsan GT 1030 veya RX 550 al geç, fazla masrafa gerek yok.

32 GB RAM senin için biraz şart ise saygı duyuyorum, yine de alternatif bakabilirsin istersen. Fiyatlarından bağımsız olarak Kingston Fury Beast ya da Predator RAM'lerden tercih edebilirsin, veya Crucial Ballistix.
B550M Pro VDH alıcam anakart olarak, işlemci 5800X ve biraz kendimi zorlayıp ekrankartı 1650 alıcam sanırım :D komple sistem ram falan 14k civarına denk geliyor bu sistem beni ölene kadar götürür başka bir şey kalmadı sanırım çok teşekkür ederim ilginiz ve görüşleriniz için.. <3

Yeni konular

Geri
Yukarı