R5 1600 GTX 1070 Red Dead Redemption 2 için yeterli mi?

Oynatır. Yükseltme olarak 1600X'den 2600'e geçmenin anlamı yok, gereksiz masraf.
RAM yükseltmenizi öneririm. Mümkünse eldeki 2400Mhz RAM'i satıp 3000-3200Mhz 8X2 RAM satın alın. Ryzen sistemlerde RAM frekansı ile performans doğru orantılı. Tabii mümkün olduğu kadar düşük CL değerli RAM seçmeye de özen gösterin.

Şu an sıfır alacak olsaydınız tabi ki de en mantıklısı 2600 dür ama siz de zaten önce ki serinin hızlandırılmış versiyonu var. 1600x ile 2600 arasında büyük fark yok. Düz 1600 yenilenmiş olsa bile bunlardan geride doğal olarak. Siz sadece bu oyun için düşünüyorsanız R5 1600x ve GTX 1070 fazlasıyla yeterli olacak. Eğer ki 144Hz de oyun oynamıyorsanız acil olarak Ryzen 3600'e de geçmenize gerek yok. Sizin 4000 serisini beklemeniz veya seneye fiyatı düşünce 3600 almanız daha mantıklı.

Daha yüksek performans için AMD sistemler de en önemlisi RAM hızı. RAM leri 3200Mhz CL16-15 hızında olanlar ile değiştirirseniz FPS de gayet iyi fark olacaktır. Ben Ryzen 2600 işlemcide 3200Mhz belleklere geçtim oyununa göre 10 FPS fark gördüm imkan var ise yükseltilmelidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamün Aleyküm arkadaşlar cezam vardı yazamadım kusura bakmayın.

İşlemcim 1600 değil Ryzen 1600x.

Bu arada İşlemcime Ekran kartıma ve ramıma OC işlemi yaptım.

Ekran kartında çekirdek hızını 160mhz olarak arttırdım. Ram hızımı 2400'den 2733 hızına çektim.
işlemci hızımı 3.6Ghz hızından 4.1 hızına çektim oyun içerisinde sabit 62 derece strest testinde sabit 78 derecelerde.

Bu arada monitörüm 144hz 1ms.

Oyunun minimum gereksinimlerinde Ram 8 olarak belirtilmiş. Buna bağlı olarak düşüncem oyun çıkmadan önce ram almayın; sisteminizdeki Ram ile deneyin. baktınız gözle görülür drop vs oluyorsa 16'ya çıkartıp stabil oyun keyfi yaşayabilirsiniz. Bunun dışında işlemci ve ekran kartı ikilisi oyun için yeterli olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı