R5 1600 GTX 1650 düşük oyun performansı

2x8 çift kanal için ideal değer. Sistemin değer bileşenlerini düşününce fazlası gereksiz hareket olur. Ayrıca daha yüksek değerlerde eşit RAM'ler olmadığı için çift kanal da çalışmaz. Bir sonraki yükseltmede ihtiyaç duyarsan 2x16 şeklinde kurgularsın sistemi.

2x8 çift kanal için ideal değer. Sistemin değer bileşenlerini düşününce fazlası gereksiz hareket olur. Ayrıca daha yüksek değerlerde eşit RAM'ler olmadığı için çift kanal da çalışmaz. Bir sonraki yükseltmede ihtiyaç duyarsan 2x16 şeklinde kurgularsın sistemi.

Onun yerine işlemci degişimi yapsam daha karli olmaz mıyım he bir de şey benim anakart hangi işlemcileri destekledigine nereden bakacağım A520M h yazıyor ustunde bir de iyi anakart mı?

Daha iyi işlemci alsan yine testleri izleyip ben bu FPS'i alamıyorum diyeceksen çok mantıklı değil. Çift kanal yapmadığın her durumda FPS'in daha geride olacak çünkü. Bunun yanında yeni yüksek sistem isteyen bir oyun oynamak istesen 8 GB RAM çift kanaldan da bağımsız olarak yetmeyecek zaten. A serisi anakartlar giriş seviyesi olanlar ve OC destekleri yok. Geçen sene yayınlanan bir haberde artık yapılabildiği belirtilmiş, son durum hakkında bilgim yok.

Daha iyi işlemci alsan yine testleri izleyip ben bu FPS'i alamıyorum diyeceksen çok mantıklı değil. Çift kanal yapmadığın her durumda FPS'in daha geride olacak çünkü. Bunun yanında yeni yüksek sistem isteyen bir oyun oynamak istesen 8 GB RAM çift kanaldan da bağımsız olarak yetmeyecek zaten. A serisi anakartlar giriş seviyesi olanlar ve OC destekleri yok. Geçen sene yayınlanan bir haberde artık yapılabildiği belirtilmiş, son durum hakkında bilgim yok.

O zaman ben 1 yıl sonra komple sökeyim anakartı falan anakart alayım yeni 1 yeni işlemci alırım bir de 16+16 RAM alırım yeni ekran kartı degiştirmem olur değil mi ekran kartım iyi çünkü daha iyisinede para yetmez anca bunları alabilirim.

Elindeki kötü bir sistem değil, RAM takviyesi ile bence epey süre götürür. Oynamak istediğin oyunlarda yetersiz sonuçlar almaya başladığın gün düşünürsün. Paramız her gün daha değersizleşirken gelecek planı yapmak da pek kolay değil.

CPU-Z ile veya elinde RAM kutusu duruyorsa CL değerine bak, CL16 ise paylaştığım RAM'i alabilirsin.

Dosya Ekleri

• 593b2f24-7c60-4017-99c3-26d37b1ae689.png
    593b2f24-7c60-4017-99c3-26d37b1ae689.png
    1.015 KB · Görüntüleme: 23
  • 147618c9-4200-478b-95fd-9209eb0cb761.png
    147618c9-4200-478b-95fd-9209eb0cb761.png
    406,9 KB · Görüntüleme: 22

Yeni konular

Geri
Yukarı