R5 1600 RX 5500XT Sistem Toplama

En kaliteli SSD'leri Samsung üretiyor. Aşağıdakinin yazma okuma hızı düşük olsa da taş gibi ssd. 250lik versiyonunu 2 yıldır kullanıyorum. Diğer markalara da bakın ama Adata markası bana pek güven vermiyor özellikle ssd konusunda.

Öncelikle iyi forumlar birkaç tavsiyem olacak benim de. Monitörden başlayayım o monitör teşhir ürünüdür ölü piksel var yazıyor ve kesinlikle tavsiye etmem canınızı sıkabilir onun yerine Gamepower'ın 144 Hz monitörünü tavsiye edebilirim. 2. olarak SSD ve HDD Toshiba HDD'lerin kronik sorunlu olduğunu duymuştum tavsiye etmiyorum bence 50-100 TL için sistemini ve içindeki bilgileri çöpe atman başka markaya yönel 3. sü JD marka SSD'leri kimse tavsiye etmiyor nette birçok forum var bakabilirsin ucuz ve 3 yıl garantili olması seni cezbetmesin çok sorun yaşayan arkadaşlar var bir daha düşün derim 4. sü aynı fiyata (680) TL'ye İncehesap'ta Corsair Spec 05 550W 80+ kasa var onu alabilirsin benim önerilerim bunlar tekrar düşün derim iyi forumlar

Öncelikle iyi forumlar birkaç tavsiyem olacak benim de. Monitörden başlayayım o monitör teşhir ürünüdür ölü piksel var yazıyor ve kesinlikle tavsiye etmem canınızı sıkabilir onun yerine Gamepower'ın 144 Hz monitörünü tavsiye edebilirim. 2. olarak SSD ve HDD Toshiba HDD'lerin kronik sorunlu olduğunu duymuştum tavsiye etmiyorum bence 50-100 TL için sistemini ve içindeki bilgileri çöpe atman başka markaya yönel 3. sü JD marka SSD'leri kimse tavsiye etmiyor nette birçok forum var bakabilirsin ucuz ve 3 yıl garantili olması seni cezbetmesin çok sorun yaşayan arkadaşlar var bir daha düşün derim 4. sü aynı fiyata (680) TL'ye İncehesap'ta Corsair Spec 05 550W 80+ kasa var onu alabilirsin benim önerilerim bunlar tekrar düşün derim iyi forumlar

Yardımınız için sağ olun kasaya baktım Corsair'in kasası olması memnun etti fakat kasada RGB fan olması gözüme hoş gelmesini isterim ışıklı mışıklı yani :D öyle bir kasa olursa daha iyi olur. Zaten SSD'yi mstrfnd adlı arkadaş sayesinde değiştiriceğim monitör olarak BENQ XL2411P 24" 1ms 144Hz (DVI-DLx1 + HDMIx1 + Display Port v1.2 x1) Color Vibrance Full HD TN Monitör | Trendyol
Ya bu ya da
Bunu alacağım sizce hangisi BenQ biraz eski diyorlar MSI'e yönelebilirim tekrardan söyliyim önereceğiniz ışıklı RGB fanlı hoşuma gidiyor önerilerinizi bekliyorum
1ms 144 Hz adlı monitör başlığında bir arkadaş söyle bir kasa önermiş sizce nasıl

Son düzenleme:
Yardımınız için sağ olun kasaya baktım Corsair'in kasası olması memnun etti fakat kasada RGB fan olması gözüme hoş gelmesini isterim ışıklı mışıklı yani :D öyle bir kasa olursa daha iyi olur. Zaten SSD'yi mstrfnd adlı arkadaş sayesinde değiştiriceğim monitör olarak BENQ XL2411P 24" 1ms 144Hz (DVI-DLx1 + HDMIx1 + Display Port v1.2 x1) Color Vibrance Full HD TN Monitör | Trendyol
Ya bu ya da.
Bunu alacağım sizce hangisi BenQ biraz eski diyorlar MSI'e yönelebilirim tekrardan söyliyim önereceğiniz ışıklı RGB fanlı hoşuma gidiyor önerilerinizi bekliyorum.
1ms 144 HZ adlı monitör başlığında bir arkadaş söyle bir kasa önermiş sizce nasıl.

Öncelikle tekrar merhaba MSI kesinlikle daha iyidir monitör alırken dikkat ediceğiniz özelliklerin başından panel tipleri gelmektedir IPS panel olması her açıdan daha avantajdır daha net ve dolgun görüntü verir. 2. sırada VA panel tipi gelir forumlardan ikisininde özelliklerine bakabilirsiniz? Altta 2 tavsiye vereceğim tercihe göre onları da alabilirsiniz. Diğer bir konu kasa bütçenizi düşünerek altta vereceğim kasa ve PSU'yu söylememiştim ancak madem öyle belirteyim hem de ışıklı mışıklı hoşunuza gider umarım 😀zaten şu anda monitörlerde kasada en çok tutan modellerden inşallah yardımcı olabilmişimdir. İyi geceler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı