R5 1600 RX 570 sistem için 4000 TL'ye kadar monitör önerisi

Bütçe
3000-5000

Fyuhh

Hectopat
AMD Ryzen 5 1600.
ASUS Prime A320M-R
16 GB RAM.
ASUS ROG STRIX RX 570 4 GB OC.

Genel olarak CS:GO, Valorant gibi FPS, arada hikayeli oyunlarda oynuyorum bunlara bağlı olarak güzel panelli monitör önerirseniz sevinirim ghosting, ölüpixel cart curt olmaması önemli.
27 inç tercih etmiyorum büyük gelir. Olabilirse 165Hz çok güzel olur.

Aklımda herhangi bir panel yok VA ya da IPS olarak hangisi olur bilmiyorum. IPS'in renk skalası güzel ama ghosting gibi sorunları olabilir diyorlar. VA içinde FPS türünde iyi bir problemi olmaz ama renkleri IPS'e göre kötü diyorlar kafam bu konuda karışık.

Bütçe: 3-4K 4K üstüne mantıklı bir açıklama gelirse çıkabilirim.
Markalar hakkında bir bilgim yok. Game Booster, Gamepower, Rampage, Casper gibi markalar pek ilgimi çekmiyor.
AOC, Gigabyte, BenQ, ViewSonic, Samsung gibi markalar ilgimi çekiyor. Nedense güvensim geliyor. ASUS, Dell, LG hakkında nötrüm fazla bir bilgim yok.

Aklımda olan monitörler:

@GalaxySal450 hocam sizi çok met ediyorlar.

f/p bakmıyorum tam olarak. Hangisi iyi olur bütçe sonuçta biraz esnek ya. belki söylediklerimden farklı markalar gelir onu bekliyorum

Önerilerini hala bekliyorum Gigabyte düşünüyorum ama OC ile 180 olmasını yeni düşündüm OC yaparak monitörünün panelinin kullanım süresini kısaltmaz mıyız? 6-7 ay sonra çöp olmasın monitör?

Son düzenleme:
AMD Ryzen 5 1600.
ASUS Prime A320M-R
16 GB RAM.
ASUS ROG STRIX RX 570 4 GB OC.

Genel olarak CS:GO, Valorant gibi FPS, arada hikayeli oyunlarda oynuyorum bunlara bağlı olarak güzel panelli monitör önerirseniz sevinirim ghosting, ölüpixel cart curt olmaması önemli.
27 inç tercih etmiyorum büyük gelir. Olabilirse 165Hz çok güzel olur.

Aklımda herhangi bir panel yok VA ya da IPS olarak hangisi olur bilmiyorum. IPS'in renk skalası güzel ama ghosting gibi sorunları olabilir diyorlar. VA içinde FPS türünde iyi bir problemi olmaz ama renkleri IPS'e göre kötü diyorlar kafam bu konuda karışık.

Bütçe: 3-4K 4K üstüne mantıklı bir açıklama gelirse çıkabilirim.
Markalar hakkında bir bilgim yok. Game Booster, Gamepower, Rampage, Casper gibi markalar pek ilgimi çekmiyor.
AOC, Gigabyte, BenQ, ViewSonic, Samsung gibi markalar ilgimi çekiyor. Nedense güvensim geliyor. ASUS, Dell, LG hakkında nötrüm fazla bir bilgim yok.

Aklımda olan monitörler:

@GalaxySal450 hocam sizi çok met ediyorlar.

İkisi arasından G24F-2 daha iyi olur ama 24G2SU yerine bunu tercih etmenizi öneririm.

g-sync destekliyor olduğu için onun seçemem galiba :/ amd sistem olduğu için freesync lazım diye biliyorum

bu 2 si arasında kaldım :/

AOC keşke FreeSync olsaydı hemen alacaktım :(

Son düzenleme:
g-sync destekliyor olduğu için onun seçemem galiba :/ amd sistem olduğu için freesync lazım diye biliyorum

bu 2 si arasında kaldım :/

AOC keşke FreeSync olsaydı hemen alacaktım :(
Hocam freesync destekliyor diye biliyorum.Tanıtım videosu izlerseniz daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz👍🏿

Geri
Yukarı