R5 1600 RX 590 sisteme FSP Hydro K 500W yeter mi?

BedomeHuman

Centipat
FSP Hydro k 500W 80 Plus Bronze PSU, RX 590 ekran kartını, 16 GB RAM'ı ve Ryzen 5 1600 AF işlemciye yeterli mi?

Ekran kartım fatboy XFX RX 590 olacak.
İşlemcim Ryzen 5 1600 AF olacak. Ayrıca işlemcide kule soğutma da olacak.
RAM ise 3600MHz 8x2 (16 GB) olacak.
Kasam ise gametech GT-003 4x120mm fanlı tempered pencereli oyuncu bilgisayar kasası olacak yani bu: https://www.hepsiburada.com/gametec...k-jhc00dYqAiOptFV9unYfA6Gr2AMOpEaAti-EALw_wcB.

Şimdi ise soru, FSP Hydro k 500W 80 Plus Bronze PSU bunların hepsine yeterli gelecek mi?

Merhaba hocam. XFX RX 590 ekran kartı yerine başka ekran kartlarına bakmanızı tavsiye ederim. Ben kullanıyorum ve hiç memnun kalmadım tavsiye etmiyorum.
Ayrıca XFX RX 590 modeli forum içerisinde genellikle "dandik" ve "sorunlu" model lakabını almıştır :D
Sizin sorunuza gelecek olursak bence minimum 550W tercih etmeye bakın eğer illa XFX RX 590 düşünüyorsanız.

Bütçeniz nedir? Hydro serisi pek iyi değil bütçeye göre daha iyi bir şeyler alınabilir.

PSU bana kalitleli dediler onu aldim bütçem 0 TL aldım çünkü, ekran kartını falan sonra alacağım.

Merhaba hocam. XFX RX 590 ekran kartı yerine başka ekran kartlarına bakmanızı tavsiye ederim. Ben kullanıyorum ve hiç memnun kalmadım tavsiye etmiyorum.
Ayrıca XFX RX 590 modeli forum içerisinde genellikle "dandik" ve "sorunlu" model lakabını almıştır :D.
sizin sorunuza gelecek olursak bence minimum 550W tercih etmeye bakın eğer illa XFX RX 590 düşünüyorsanız.

RX 590 saphhire olur mu? Ayrica bana RX 590 icn 500W PSU yeter dediler.

PSU bana kalitleli dediler onu aldim bütçem 0 TL aldım çünkü, ekran kartını falan sonra alacağım.

RX 590 saphhire olur mu? Ayrica bana RX 590 icn 500W PSU yeter dediler.
Sapphire olabilir evet onun daha kaliteli bir soğutması var. Fakat bütçeniz yeterli ise daha güncel kartlara da bakabilirsiniz.

Sapphire olabilir evet onun daha kaliteli bir soğutması var. Fakat bütçeniz yeterli ise daha güncel kartlara da bakabilirsiniz.

SSD, ekran kartı ve monitörü seneye alacağım. SSD için M.2 SSD alacağım 500GB şu anlık piyasada 800TL civarında, SSD'ye önem vereceğim, yere ve hıza ihtiyacım var. Ben oyun oynamaktan çok internette takılan birisiyim. Oyunlardanda pek anlamam. Ama ayrıca oyunlarda oynuyacağım.
Seneye fiyatlar değişecek büyük ihtimal. Staj parasıyla şu anki tahminim 4000TL gibi bir para kalıyor bana. Belki 4500TL'ye yükselebilir, 4500 TL içinde ekran kartı, SSD ve de monitör almam lazım. 144Hz monitör düşünüyorum kafadan 1200 TL gider, SSD için 800 TL ider etti 2000. işte 2000-2500 TL civarında ekran kartlarına bakacağım, ama 500W PSU'ma yeterli olmalı. PSU değiştirmek masraf. 500-600 TL vermek istemiyorum. O yüzden en iyi seçeneğim 1660 Super ya da RX 590. ama benim işlemcim AMD olduğu için RX 590 düşünüyorum.

Son düzenleme:
SSD, ekran kartı ve monitörü seneye alacağım. SSD için M.2 SSD alacağım 500GB şu anlık piyasada 800TL civarında, SSD'ye önem vereceğim, yere ve hıza ihtiyacım var. Ben oyun oynamaktan çok internette takılan birisiyim. Oyunlardanda pek anlamam. Ama ayrıca oyunlarda oynuyacağım.
Seneye fiyatlar değişecek büyük ihtimal. Staj parasıyla şu anki tahminim 4000TL gibi bir para kalıyor bana. Belki 4500TL'ye yükselebilir, 4500 TL içinde ekran kartı, SSD ve de monitör almam lazım. 144Hz monitör düşünüyorum kafadan 1200 TL gider, SSD için 800 TL ider etti 2000. işte 2000-2500 TL civarında ekran kartlarına bakacağım, ama 500W PSU'ma yeterli olmalı. PSU değiştirmek masraf. 500-600 TL vermek istemiyorum. O yüzden en iyi seçeneğim 1660 Super ya da RX 590. ama ben AMD'ci olduğum için işlemcim de AMD olduğu için RX 590 düşünüyorum.
Demek AMD'cisin anladım. O zaman gönül rahatlığı ile XFX RX 590 tercih edebilirsin ne diyeyim :D biz burada birçok tavsiye öneri kullanıcı yorumları yaparız ama en iyisi senin tecrübe etmen. Psu değiştirmek istemiyorsan güç tüketimi daha düşük olan Nvidia kartlara bakabilirsin.

Geri
Yukarı