R5 1600 sıcaklıkları normal mi?

Merhaba, Ryzen A5 1600 işlemci kullanıyorum. Bugün RAM aldığımda fark ettim ki AMD yazan çıkıntıyı sola gelmesi gerekir şekilde takmam gerekirken RAM'lere doğru bakacak şekilde takmışım bu yüzden yeni aldığım RAM'i takamıyordum. Bu yüzden işlemci fanını sökmek ve yönünü değiştirmek zorunda kaldım fakat evde termal macun bulunmadığı için termal macunu yeniden sürmeden monte etmek zorunda kaldım. Ayrıca CPU fanını takarken vidaları tam tamına 10/10 diyebileceğimiz bir şekilde sıkamadım ne yaptıysam. Şu anda bilgisayarın sıcaklık değerleri (boşta) görseldeki gibi.

Eki Görüntüle 733363

Aynı işlemciye sahibim boşta bu değerler fazla bende ort 30-35 derece arasında değişiyor macunu yenilemeniz sorunu giderecektir.

Merhaba, Ryzen a5 1600 işlemci kullanıyorum. Bugün RAM aldığımda fark ettim ki AMD yazan çıkıntıyı sola gelmesi gerekir şekilde takmam gerekirken RAM'lere doğru bakacak şekilde takmışım bu yüzden yeni aldığım RAM'i takamıyordum. Bu yüzden işlemci fanını sökmek ve yönünü değiştirmek zorunda kaldım fakat evde termal macun bulunmadığı için termal macunu yeniden sürmeden monte etmek zorunda kaldım. Ayrıca CPU fanını takarken vidaları tam tamına 10/10 diyebileceğimiz bir şekilde sıkamadım ne yaptıysam. Şu anda bilgisayarın sıcaklık değerleri (boşta) görseldeki gibi.

Eki Görüntüle 733363
Aslına bakarsanız boşta çalıştığı sıcaklık pek önemli değil önemli olan en fazla kaça kadar çıkıyor ona bakmanız. Tabi bu sıcaklıklar boştayken bir tık yüksek boşta maks 45 derece olması normaldir. Termal macun olarak uygun fiyatıyla Arctic MX-4 öneririm.

CS:GO 4:3 en düşük ayarlar ile bu şekilde. Büyük bir sıkıntı var. Yaklaşık 1 hafta falan böyle takılsam bir şey olur mu? Termal macun alana kadar.
Genellikle 80-90 dereceler arası geziyor.
Rust oynuyorum 95 derece sabit bir şey olur mu?
Rust oynuyorum 95 derece sabit bir şey olur mu?
1605119605640.png

Macun sonrası boşta böyle.
Hepinize teşekkürler arkadaşlar. Macunu yeniledim oyunlarda Max 55-60 gördüm.

Dosya Ekleri

• ezgif.com-optimize (2).gif
    ezgif.com-optimize (2).gif
    3 MB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı