R5 1600 sistem açılırken donuyor

lutezzi

Femtopat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 8GB Ripjaws 3000mhz
SSD veya HDD modeli
XPG 512GB m.2 ssd
Ekran kartı
geforce gtx 1050 ti 4GB
Anakart
ASUS PRIME B450M-K II 4400mhz
İşlemci
AMD Ryzen 5 1600 3.2Ghz
Masaüstünde hiçbir şeye tıklanmıyor başlat çubuğu gelmiyor sadece Windows ikonu geliyor. Sürekli "Microsoft Edge yeniden başlatılsın mı?" diye Windows uyarı mesajı atıyor.
Bundan ötürü ben de format attım PC'ye ve hiçbir şekilde anakart ekranının ötesine geçmedi anakart ekranında sistem donuyor. Format atamıyorum hiçbir şey olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
1600 seri işlemciler kronik bu problemleri var bende de vardı zaman zaman aynı problemi yapıyordu gönderdim garantiye değişim verdiler değiştirdim hiç takmadan satıp 3600 aldım. Ondan dır diye düşünüyorum tabii her şeyi test etmek lazım makineda orasıda ayrı.

Pardon görmemişim ne zaman oldu bu sorun yani birşey yapmandan sonramı oldu yoksa bir anda mı?
Dün yaşadım sorunu. Sabah birşey yoktu gayet stabil çalışıyodu sistem. Akşam tekrar açtığımda sistemi masaüstünde hiçbir şeye tıklayamıyordum görev cubuğu gelmiyordu. Sadece windows ikonu geliyodu. Mouseu hareket ettirebiliyordum ama. Evet bir anda oldu.

Dün yaşadım sorunu. Sabah bir şey yoktu gayet stabil çalışıyordu sistem. Akşam tekrar açtığımda sistemi masaüstünde hiçbir şeye tıklayamıyordum görev cubuğu gelmiyordu. Sadece Windows ikonu geliyordu. Fareyi hareket ettirebiliyordum ama. Evet bir anda oldu.

Çoğu şeyden olabilir bulabilirsen başka bir hard diskle çalıştır bilgisayarı 2 RAM varsa birini sök öyle çalıştır ama hard diskten şüpheleniyorum.

Geri
Yukarı