R5 1600 sistem bazen açılmıyor

ACT1VO

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Kurumsal Firma Personeli
Merhabalar;
Bilgisayarımda tuhaf bir sıkıntı yaşıyorum. Güç tuşuna basarak sistemi başlatıyorum eğer ki kasa üzerindeki güç tuşunda bulunan ışık ve klavye faredeki ışıklar yanmazsa anlıyorum ki açılmayacak. Böyle olunca güç tuşuna basılı tutarak kapatıyorum kapanınca tekrar açıyorum yine ışık yanmayınca tekrar basılı tutuyorum kapatıyorum. Anlayacağınız her gün bu döngüye giriyorum ve bu döngüden sonra açılıyor bazen daha çabuk bazen daha geç. BIOS pilini değiştirdim ancak aynı problem devam etti. Sistemi kendim topladığım için içini açıp kısa devre, tozlanma vb. etkenleri kontrol ettim ancak bir değişiklik olmadı. Kronik bir problem gibi son bir veya iki aydır bu problem devam ediyor. Sizce bu problemi neden yaşıyor olabilirim? Sistem bilgilerim ise şöyle:
  • MSI B350 Tomahawk Arctic.
  • AMD Ryzen 5 1600.
  • ASUS STRIX 1050 Ti 4 GB.
  • 16 GB DDR4 2133MHz RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart üzerinde bulunan LED pinini, güç pinlerini vs kontrol ettiniz mi yanlış bağlamış olmayın.
Yok onunla alakası yok bağlantıda bir problem yok. Olay şöyle başlatıyorum ışıklar falan yanıyor ama ekran gelmiyor. Kapatıyorum bunu yirminci kez tekrarladığımda falan ekran geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı