R5 1600 sistem için ekran kartı tavsiyesi

Bende 1600 AF var. 1500'e ikinci el 1070 almıştım çok memnunum şu anda kaç para oldu bilmiyorum aradan 6 ay geçti :) 1650S daha güncel bir kart ama 1070 daha fazla FPS veriyor.

Kullandigin programlarda cuda cekirdeklerini kullanarak hizlandirma ozelligi var ise kesinlikle nvidia ekran kartina yatirim yap tamamini. Islemcin zaten 16gb rami doldurarak o islemleri o kapasitede efektif yapacak kuvvette degil. Eger programlarda cuda hizlandirmasi yok ise bu durumda ssd arttirip ekran kartina da dedigin miktardalarda yeni bir kart almani oneririm ki islemcinin acigini hem ekran karti ile hem de yazma hizi farki ile kapatabilesin.
Edit: R5 1600mus islemcin benim hatam. 1200 gibi gordum. Yine de senin icin en hayirlisi cuda hizlandirmasi kullanabilip kullanamadigini ogrenmen olacaktir. eger dedigim senaryoda yok ise islemciye +8gb ve ekran kartina takviye daha hayrina olur senin. Zaten ssd kullaniyormussun tekrar deginilmesine gerek yok.

Bu da güzel bir seçenek ama PSU'mun yetersiz kalacağından şüpheliyim. Onu ise şu an bilmiyorum. RX570'in çok güç tükettiğini duydum bana toplarken 500-600W tercih etmemiştir gibi geliyor toplayan arkadaş.

400 liraya PSU. 300 liraya RAM. 800 liraya ikinci el bir kart düşünebilirsiniz (RX570?)

Bende 1600 AF var. 1500'e ikinci el 1070 almıştım çok memnunum şu anda kaç para oldu bilmiyorum aradan 6 ay geçti :) 1650S daha güncel bir kart ama 1070 daha fazla FPS veriyor.
ikinci el tavsiye ediliyor fakat mining gibi konular yüzünden uzak durasım da geliyor. 1 ay sonra mağdur olmak istemem. tavsiye eder misiniz 2. el?

İkinci el tavsiye ediliyor fakat mining gibi konular yüzünden uzak durasım da geliyor. 1 ay sonra mağdur olmak istemem. Tavsiye eder misiniz 2. el?

Ben işten anladığım için gider bazı testler yapar alırım bir sorun çıkarsa da bunu kabul ederim ama dediğim gibi anladığım için kişilerle konuştum adamın sistemine baktın incelememi yaptım aldım iyi ki de almışım dedim. Bu risk size ait

Ekran kartı almanıza pek gerek yok. Eğer yükseltecekseniz bir RAM ve M.2 SSD alabilirsiniz. Zira işlemci fiyatları çok yüksek. Ekran kartını render için üretilmiş kartlara da bakabilirsiniz nviadanın quadro serisi öyleydi.

Sonuç olarak R7 240'dan her şekilde daha iyi olacaktır. Güvenebileceğiniz birini bulmaya çalışın.

güvenebileceğim birinde olsa bahsettiğim rakama onu alır, rami de taktırır burayı meşgul etmezdim hocam ama maalesef.
470ler çok iyi ama çoğu mining çıkması bulduklarımın.

Yeni konular

Geri
Yukarı