R5 1600 sistem Windows 11 destekli görünüyor

an3m0n

Kilopat
Yer
Adana/Seyhan
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar herkese. Bilgisayarıma 2 gün önce format attım, temiz bir kurulum yaptım. Lisanslı bir Windows 10 Pro işletim sistemi kullanıyorum. İşletim sistemim dahil, her şeyim güncel. Anakart BIOS'u dahil en güncel halinde.

Windows 11 gereksinimlerini denetlediğimde bütün sistem ihtiyaçlarını karşılıyorum. Fakat aklımda tek bir soru var. Ben Ryzen 5 1600 (AF) işlemci kullanıyorum ve bu işlemci Microsoft'un yayınladığı "AMD destekli işlemciler" listesinde yer almıyor. Fakat programla denetleme yaptığımda desteklendiği yer alıyor. Sizce bu işlemciye gerçekten destek verilmiş midir ya da bir program hatası mıdır?

Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı2.PNG
Ekran Alıntıs3ı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında temelde Windows 11 işlemcideki mimariye bakıyor, bütün işlemcileri tek tek denetlemiyor. R5 1600 de Ryzen 2000 serisi ile aynı mimariyi kullandığından olsa gerek.
Bu işlemcinin 14nm versiyonu da var. Sanırım dediğiniz gibi 14nm ile 12nm arasında mimari fark olabilir. Şimdi sevindim 😊

AF zaten destekliyor. Ryzen 5 2600 ile neredeyse tıpatıp aynılar ama 14 nm Ryzen 5 1600 desteklenmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı