R5 1600 sistem Windows 11 kaldırır mı?

babalarx

Hectopat
Selam arkadaşlar, Ryzen 5 1600 işlemcim, 16 GB RAM ve RX580 ekran kartım var. Şu an Windows 10 kullanıyorum ve Windows 11 22H2 güncellemesi geldi ama yapmıyorum. Bilgisayarı güncelleştir kapat dersem Windows 11 yükleyecek. Acaba temiz kurulumla mı geçiş yapsam yoksa Windows 10 mı kalsam?

İster güncelleme ile geçin, ister temiz kurulum ile. Ama geçebilirsiniz yani. Sistemden yana bir sıkıntı yok.

Temiz kurulumla gecis yaparsaniz yukseltmeye kiyasla cok daha iyi olur yine de size kalmis bu sisteme Windows 11 uygun sonucta.

Ryzen 5 1600 desteklemiyorlar demişlerdi. Ayrıca Online oyunlarda sıkıntı olur mu? Windows 11 hepsini destekliyor mu ya da diğer oyunlarda?

Online oyunlarda sıkıntı yok. Valorant ve sanırım 1-2 oyun daha Secure Boot açılmasını istiyor.

R5 1600 desteklemiyorsa da Rufus ile USB'ye ISO yazarak geçebiliyorsunuz. Yazdığınız ISO'ya girip setup.exe ile de yükseltme yapabilirsiniz.

Ryzen 5 1600 desteklemiyorlar demişlerdi. Ayrıca Online oyunlarda sıkıntı olur mu? Windows 11 hepsini destekliyor mu ya da diğer oyunlarda?

Windows 10 destekleyen tum oyunlar Windows 11 ile calisir ancak TPM 2.0 ve Secure Boot sarti isteyen oyunlari eger TPM 2.0 ve Secure Boot olmadan Windows 11 ile calistiramazsiniz ama bu durum olmaz cunku sistem destekliyormus.

Hocam bende Steam oyunları başka diskte yüklü. Acaba C diskini silip yeniden kurduğumda oyunları tek tek indirmeme gerek olacak mı?
Bence temiz kurulumla geç. C diskinde yer varsa diski böl oyunların yedeğini o diske al. C diskine format at. Oyunları geri o böldüğün diskten geri yükle sonra diskin içini sil yeniden c diskine aktar.

Geri
Yukarı