R5 1600 sistemde 16 GB RAM olmasına rağmen 8 GB gözüküyor

EmirhanAkce

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
kingston 240 ssd
Ekran kartı
RX 570
Anakart
A320 MH
İşlemci
R5 1600
Merhaba dostlar. Sistemimin RAM'ini değiştirmek istedim üstünde 8 GB RAM vardı komple çıkartım yeni G.Skill Trident Z RAM alıp taktım fakat sistem onu 16 olarak görüp kullanılabilir 8 veriyor BIOS menude 8 GB 2133 olarak gözüküyor.
Anakart: BIOSTAR A320 mh.
İşlemci: Ryzen 5 1600.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Merhaba dostlar. Sistemimin RAM'ini değiştirmek istedim üstünde 8 GB RAM vardı komple çıkartım yeni G.Skill Trident Z RAM alıp taktım fakat sistem onu 16 olarak görüp kullanılabilir 8 veriyor BIOS menude 8 GB 2133 olarak gözüküyor.
Anakart: BIOSTAR A320 mh.
İşlemci: Ryzen 5 1600.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png
Screenshot_4.png

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    130 KB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:
Öncelikle ARA'ya ''sistem yapılandırması'' yazın ve çalıştırın. Yapılandırma ayarlarında==> ''Önyükleme'' sekmesinde > Gelişmiş seçeneceklere tıkladığınızda Bellek üst sınırı kutusunun onayı varsa kaldırıp Uygula/Tamam. PC'yi yeniden başlatın.
*** Sorununuz bu kadar basit bir şekilde çözüldüyse ne mutlu, çözülmedi ise aşağıdaki videoda TEMSA anlatıyor. Temsa anlatmışsa herkes yapabilir. Hayranıyım. Umarım RAM i iade etmek zorunda kalmadan sorun hallolur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Birinci video ile sorunun çözülememesi halinde:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

**** İYİ GÜNLER ****

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı