R5 1600 sistemde fanlar çalışıyor ama görüntü gelmiyor

zLxntea

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı
Rtx 2060
Anakart
Msi a320m a pro
İşlemci
Ryzen 5 1600
Bilgisayarı açtığımda işlemci fanı ve diğer fanlar çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. Anakartın üzerindeki VGA ışığı da yanıyor ekran kartını tak çıkar gibi basit çözümleri denedim fakat nafile sorunu nasıl çözebilirim?

Ram'leri de çıkarıp bağlantı kısımlarını silgiyle hafifçe silip slotu da biraz hafa üfletip tozunu alıp tekrar yerleştirin. Güç kablolarını da bir çıkar tak yapın. Klavye hariç USB'lerde takılı bir şey bırakmayın. Ama tüm bunlardan önce kasayı prizden çekin. Sonrasında açma tuşuna 3 4 saniye basılı tutun ki kalan enerji de girsin. Ondan sonra bu işlemleri bir deneyin.

Hocam bende böyle bir sorun yaşamıştım RAM vs her şeyi çıkar tak yaptım ilk olarak BIOS pilini çıkarın 1-2 dakika bekleyin eğer bir şekilde PC BIOS girebilirseniz bunları yapın BIOS eski sürümünü internet kafe veya başka bir PC varsa indirin flash belleğe atın BIOS eski sürümüne kurun.

Bilgisayarı açtığımda işlemci fanı ve diğer fanlar çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. Anakartın üzerindeki VGA ışığı da yanıyor ekran kartını tak çıkar gibi basit çözümleri denedim fakat nafile sorunu nasıl çözebilirim?

BIOS sıfırlamayı deneyiniz

Geri
Yukarı