R5 2600X sistemde fanlar çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor

karpuzcu420

Decapat
Daha fazla  
Selam. Benim bilgisayarın bazen fanları çok hızlanıp ekranı kapanıyordu. Ekran kartını çıkarıp taktigimda bu düzeliyordu normalde. Yine ekran kartını çıkarıp taktım ve bu sefer PC açılıyor, yani fanlar dönüyor ama ekrana hiçbir görüntü gelmiyor. Aynı şekilde mouse un ışığı da yanmıyor. Acaba bu ekran kartı ile alakalı bir sorun mu yoksa güç kaynağı ile ilgili mi? Dipnot: Ekran kartını düzgün bir şekilde takıyorum.

Sistem:
CPU: AMD R5 2600X.
GPU: GeForce RTX 2060.
Anakart: BIOSTAR 450mh 3200MHz.
RAM: Crucial Ballistix 16 GB (2x8) 3200MHz.
Depolama: Netac N930e 1TB 1800/1500 MB/s NVMe M.2
CPU fan: ID-Cooling SE-224-XT
PSU: GameGaraj 650watt 80+ bronz.

Ekranın kararıp fanların hızlanması PSU'dan kaynaklanıyor, şu anki görüntü sorunu içinde RAM'leri söküp tekrar takıp deneyin, ekran kartı güç soketini de boşta olan varsa onunla değiştirin.

Dediğiniz iki şeyi yaptım değişen bir şey olmadı. Ekstradan HDMI kablosunu anakarta takmayı denedim yine aynı sonuç. Sorun PSU olabilir mi? Bu arada PC açıldığında sadece mavi ışık yanıyor böyle. Normalde kırmızı da yanardı.

Dosya Ekleri

• IMG_20230727_142417.jpg
    IMG_20230727_142417.jpg
    69,2 KB · Görüntüleme: 10
O işlemci ile anakarttan görüntü alamazsınız, başta da söylediğim gibi ekranın kararıp fanların hızlanması PSU sorunu, PSU tamamen arızalanmış olabilir.

Siz yine de, BIOS pilini çıkarıp PSU'yu kapatın, sisteme tek RAM takıp BIOS pilini takıp deneyin.

Kırmızı ışık SSD, HDD işlem yaptığı zaman yanar, demek ki sisteminiz açılmıyor, üstte yazdıklarımı deneyin.

O işlemci ile anakarttan görüntü alamazsınız, başta da söylediğim gibi ekranın kararıp fanların hızlanması PSU sorunu, PSU tamamen arızalanmış olabilir.

Siz yine de, BIOS pilini çıkarıp PSU'yu kapatın, sisteme tek RAM takıp BIOS pilini takıp deneyin.

Kırmızı ışık SSD, HDD işlem yaptığı zaman yanar, demek ki sisteminiz açılmıyor, üstte yazdıklarımı deneyin.

PSU'yu kapattım, BIOS pilini çıkarıp tekrar taktım ve bir RAM'i çıkarıp çalıştırdım ama yine sonuç aynı. Kesin olarak PSU sorunlu diyebilir miyiz?

Geri
Yukarı