R5 1600 sistemde Valorant performansı düşük

İşletim sistemi
Windows 10

EndlessNight

Decapat
Daha fazla  
Selam, bugün forumda dolaşırken bir şey fark ettim. Diğer kişilerden daha düşük FPS alıyorum, bu arada son güncellemeden sonra falan değil hep böyleydi. Hiçbir alakası yok güncelleme ile çünkü oynamaya başladığımdan beri böyle FPS'im. Forumda benimle tüm parçaları aynı olan adam benim FPS'imin çok üstünde bir FPS alıyordu, hatta benim sistemimden daha kötü bir sistemi olan kişi bile benden daha yüksek FPS alıyordu, bunun sebebi ne olabilir?
Ortalama 140 FPS alıyorum, aksiyonlu durumda 120 FPS, hazırlık kısmında ise 180 FPS alıyorum. Oyun HDD'ye kurulu ama HDD ile alakalı bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Düşük grafiktede yüksek grafiktede aynı FPS'i alıyorum.
Sistemim:
  • RX 580.
  • Ryzen 5 1600.
  • Adata Gammix 8 GB 3000 MHz RAM.
  • ASUS Prime B450-K anakartı.

Selam, bugün forumda dolaşırken bir şey fark ettim. Diğer kişilerden daha düşük FPS alıyorum, bu arada son güncellemeden sonra falan değil hep böyleydi. Hiçbir alakası yok güncelleme ile çünkü oynamaya başladığımdan beri böyle FPS'im. Forumda benimle tüm parçaları aynı olan adam benim FPS'imin çok üstünde bir FPS alıyordu, hatta benim sistemimden daha kötü bir sistemi olan kişi bile benden daha yüksek FPS alıyordu, bunun sebebi ne olabilir?
Ortalama 140 FPS alıyorum, aksiyonlu durumda 120 FPS, hazırlık kısmında ise 180 FPS alıyorum. Oyun HDD'ye kurulu ama HDD ile alakalı bir sorun olduğunu düşünmüyorum.
Sistemim:
  • RX 580.
  • Ryzen 5 1600.
  • Adata Gammix 8 GB 3000 MHz RAM.
  • ASUS Prime B450-K anakartı.

RAM yüzünden olabilir veya driver ile alakalı olabilir

Sıcaklıklarınıza baktınız mı? Sıcaklık değerinden dolayı performansınız düşüyor olabilir. Diğer sistemi kullanan arkadaş overclock veya undervolt dediğimiz işlemi yapıp hem performans arttırıp hem ısınmayı önlemiş olabilir.

Sıcaklıklarınıza baktınız mı? Sıcaklık değerinden dolayı performansınız düşüyor olabilir. Diğer sistemi kullanan arkadaş overclock veya undervolt dediğimiz işlemi yapıp hem performans arttırıp hem ısınmayı önlemiş olabilir.

Sistemi tek ben kullanıyorum ve şu ana kadar hiçbir overclock, undervolt vb. tarzı bir şey yapmadım. Sıcaklık genelde 60'larda dolaşıyor.

Sistemi tek ben kullanıyorum ve şu ana kadar hiçbir overclock, undervolt vb. tarzı bir şey yapmadım. Sıcaklık genelde 60'larda dolaşıyor.
Beni yanlış anladınız. Diğer sistem derken baktığınız kişilerin sistemlerinden bahsediyorum. 60 derecelerde dolaşan sıcaklığınız boştaki sıcaklık mı yoksa oyundaki sıcaklık mı?

Beni yanlış anladınız. Diğer sistem derken baktığınız kişilerin sistemlerinden bahsediyorum. 60 derecelerde dolaşan sıcaklığınız boştaki sıcaklık mı yoksa oyundaki sıcaklık mı?

Oyundaki sıcaklık hocam, aynı sisteme sahip olan kişiyi bilmiyorum ama benden daha kötü sistemi olan arkadaşıma sordum hiçbir undervolt veya overclock işlemi yapmamış ve benden daha yüksek FPS alıyor.

Edit: Sorunum hala devam ediyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı