R5 1600 sisteme macOS kurulur mu?

UluErdem25

Hectopat
Yer
Ofis
RAM
Patriot Viper Elite II Dual 2x8 3600mhz
SSD veya HDD modeli
120GB SATA SSD, 2TB HDD
Ekran kartı
RX 570 4GB
Anakart
MSI X370 SLI PLUS
İşlemci
R5 1600 14nm
İyi Sosyal'ler; sistemime Hackintosh yapabilir miyim? Yaparsam hangi sürümleri kurabilirim? Onu sormak istiyorum.

Ses ve ağ bağlantısında bir problem yaşar mıyım? Veya uyumluluğu nereden kontrol edebilirim? Kullandığınız kaynakları paylaşırsanız incelemek isterim.

Yapabilirsiniz, Monterey'e kadar kurabilirsiniz. Ses ve ağ bağlantısında da sorun yaşamazsınız. Anakartınızda Ethernet olarak RTL8111H var, RTL8111.kext ile tanıtırsınız. Realtek ALC 892 ses kartını da AppleALC.kext ile id deneyerek tanıtırsınız. Technopat'taki Monterey imajını indirdikten sonra BalenaEtcher ile yazdırın, yazdırdıktan sonra OC EFI diye bir bölüm oluşur, o bölümün içinden EFI/OC'ye girin ve 6 çekirdek Ryzen işlemciler için uyumlu olan configin adını config.plist olarak değiştirin.

@tristessehivernale @e.n.e.s Cevaplarınız için teşekkür ederim. Rehberlerden faydalanarak bu hafta kurmaya çalışacağım.

Bu konudaki ISO'yu yüklüyorum.

//Bunu yükleyecektim ancak daha güncel olduğu için üsttekine karar verdim. Versiyon farkı beni etkilemez değil mi?

Monterey kategorisindeki 12.3 surumlu imaji indirin. ISO kalibi, sanal makine icindir.

Bundan bahsediyorsunuz sanırım. Teşekkürler.

Hocam üstteki mesajı düzenleyip eklemiştim, 12.3 olanı attım o daha güncel.

Şimdi gördüm hocam teşekkür ederim.
RAR dosyasını indirdim,

"__MACOSX" klasörü nedir? İçinde fotoğraftaki ile aynı isimde ancak çok daha düşük boyutlu dmg dosyası var.

1649370009108.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle imaj, macOS üzerinde sıkıştırıldı. MacOS'da sıkıştırma işlemi Windows'tan biraz farklı, Windows üzerinden açınca böyle gözükmesi normal. Siz direkt .dmg uzantılı dosyayı çıkarın.

Hocam sizi yakalamışken bir soru sorayım. Dual boot düşünüyorum, Windows'un kurulu olduğu SSD'yi bölüp kullanırsam sorun yaşar mıyım? Emin olamadığım için boş bir HDD bölümüne kurulum yapmayı düşünüyordum.

Hocam sizi yakalamışken bir soru sorayım. Dual boot düşünüyorum, Windows'un kurulu olduğu SSD'yi bölüp kullanırsam sorun yaşar mıyım? Emin olamadığım için boş bir HDD bölümüne kurulum yapmayı düşünüyordum.
SSD'yi bölüp kurabilirsiniz, ben epey zamandır o şekilde kullanıyorum. HDD'de yavaşlık hissedilir.

Geri
Yukarı