R5 1600 ve 1050 Ti CS:GO düşük FPS

dddrr94

Hectopat
Merhabalar, öncelikle halihazırdaki sistemimden bahsedeyim. İşlemci olarak Ryzen 5 1600, ekran kartı olarak 1050 Ti ve anakartı olarak da Gigabyte GA-AB350-GAMING 3 donanımlarına sahibim. CS:GO oynuyorum, aldığım FPS mutlu etmiyor bir sürü çözüm aradım fakat bir türlü yukarı çekemedim. Araştırma yaptığım zaman genel olarak oynadığım oyun için hem işlemcimin hem ekran kartımın yeterli olduğu yazılmış genelde fakat benim aldığım FPS 170 üstüne çıkmıyor kaldı ki combatlarda 100’e düşüyor. Konuyu açma sebebim ise yeni bir ekran kartı mı yoksa yeni bir işlemci mi almalıyım? Şimdiden teşekkür ediyorum zaman ayırıp okuduğunuz için.

Son düzenleyen: Moderatör:
170 FPS nasıl düşük olabilir ki? Ben en düşük ayarlarda 60 zor alıyorum ama mutluyum.

Zaten monitör 144Hz veya altıysa 1000 FPS bile alsa bir işe yaramaza 240 Hz ise kötü bir değer.

Monitör kaç Hz.
144 Hz.
Görüntü ayarları nasıl? OC var mı? Fps_max 0 komudunu uygulayın.
Görüntü ayarları düşük ve 1280x960. Fps_max 0’lık bir durum değil. FPS, oyun durduğundan hariç 200 üstüne çıkmıyor zaten. OC işlemci için denemiştim fakat stres testlerinde hep donduğu için yarıda bıraktım.
170 FPS nasıl düşük olabilir ki? Ben en düşük ayarlarda 60 zor alıyorum ama mutluyum.
Normalde 170 FPS demiştim yani kombat halinde veya smoke & molotov gibi şeylerle karşılaştığımda 100 FPS’e düşüyor 144 HZ monitör olduğunda ekran yırtılması yaşanıyor. Senin FPS’in 30’a düşmesi gibi bir şey yani. :)

144 Hz.

Görüntü ayarları düşük ve 1280X960. FPS_MAX 0’lık bir durum değil. FPS, oyun durduğundan hariç 200 üstüne çıkmıyor zaten. OC işlemci için denemiştim fakat stres testlerinde hep donduğu için yarıda bıraktım.

Normalde 170 FPS demiştim yani kombat halinde veya smoke & molotov gibi şeylerle karşılaştığımda 100 FPS’e düşüyor 144 Hz monitör olduğunda ekran yırtılması yaşanıyor. Senin FPS’in 30’a düşmesi gibi bir şey yani. :)

Yırtılmayı önelemek için v-Sync açabilirsin en fazla 144 FPS göreceksin.

Geri
Yukarı