R5 1600 ve GTX 1060 6G sistem ne kadar eder?

Demek istediğinizi anlıyorum, performans olarak illa ki daha fazla geri dönüş verecektir söylediğiniz sistemler fakat göndermiş olduğunuz hazır kasalardaki ürünleri tek tek incelediğimde o parçalarla bir kasa toplamak istemem açıkça söylemek gerekirse. Yani demek istediğim benim bilgisayarım da denilen kadar etmeyebilir fakat gönderdiğiniz bilgisayarlarla herhangi bir ürünü kıyaslamak çok doğru olmaz bence.

Ben de sana benzer bir sistem kullanıyordum, anakartlarımız aynıydı işlemcim 1500X'di. Neyse anakartın ne olduğu burada önemli değil sonuçta bir B350. İşlemcinin tekli çekirdek gücü ve besleyeceği kartlar belli. RAM'lerin iyi güzel, ekran kartı güzel. SSD 128 para etmez ve günümüzde gereksiz maalesef. Kasa, güç kaynağı ve HDD de orta kalite iş görür. Tek tek satarsan belki bir 500 TL ek çıkarabilirsin ama olan bu. Şimdi 1000 TL fazla verip daha güçlü ve sıfır sistem almak mı yoksa garantisiz bir tık alt model almak mı?

Ben de sana benzer bir sistem kullanıyordum, anakartlarımız aynıydı işlemcim 1500X'di. Neyse anakartın ne olduğu burada önemli değil sonuçta bir B350. İşlemcinin tekli çekirdek gücü ve besleyeceği kartlar belli. RAM'lerin iyi güzel, ekran kartı güzel. SSD 128 para etmez ve günümüzde gereksiz maalesef. Kasa, güç kaynağı ve HDD de orta kalite iş görür. Tek tek satarsan belki bir 500 TL ek çıkarabilirsin ama olan bu. Şimdi 1000 TL fazla verip daha güçlü ve sıfır sistem almak mı yoksa garantisiz bir tık alt model almak mı?
Söylediklerinize kesinlikle katılıyorum, 128GB SSD sadece sistemin normal kullanıcı açısından daha verimli kullanılabilmesine olanak tanıyor. Anakart anca 2. nesil işlemcileri destekliyor. Teknolojinin çok hızlı gelişmesi şuan için benim açımdan bir dezavantaj oluşturuyor maalesef. Benim düşüncem uzun ömürlü daha sağlıklı bir sistem toplamaktı fakat diğer kısımlardan kısıp örneğin 1070-1080 gibi bir ekran kartı alıp aynı fiyata bir kasa toplamış olsam şuan satmaya çalışırken daha yüksek bir fiyata satabilecektim.

@Vodomia 3. nesil de destekliyor B350'ler BIOS güncellenince, satarken ekleyebilirsin ilanına. Benim aklımda 5600 almak vardı bu yüzden B350'yi satıp B550'ye geçmiştim ama o işlemci çıkmayınca hiç uğraşmayıp 3300X taktım. 🙂
Teşekkür ederim bu bilgi için ben 2. nesil diye biliyordum güzel olmuş böyle bir şey yapmaları, evet kenara not olarak ekleyeyim. Çok teşekkür ederim hepinize bilgiler için.

Yeni konular

Geri
Yukarı