R5 1600 ve GTX 1070 Sistem İçin PSU Önerisi

Doğukannnnn

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600
Gigabyte B550M-DS3H
ID-COOLING SE-214-XT
Corsair DDR4 2x8GB 3000MHz CL15
Inno3D GeForce RTX 4070 Twin X2
Kingston KC3000 1TB 7000-6000MB/s
Samsung 850EVO SSD.
Seasonic S12II-620 620W 80+ Bronze.
DARK N10
Son düzenleyen: Moderatör:

Corsair VS serisinde çok fazla ses şikayeti okumuştum. Seasonic 520W olması uzun vadede bana engel olacağını düşünüyorum. İşlemciye de küçük O.C. yapacağım.
Forumdan da biraz yardım aldım. @Nazım Paşa ve birkaç kişinin de katkısı oldu. :rolleyes:

Seasonic 520W olması uzun vadede bana engel olacağını düşünüyorum. İşlemciye de küçük O.C. yapacağım.
Sanki High Power gibi bir markadan ucuz fiyatlı yüksek watt değerine sahip PSU almak yerine 50-100 TL daha biriktirip Seasonic'ten yüksek watt'lı taş gibi bir PSU alsak daha iyi olur. :)
Hem böyle güzel bir sisteme yakışan bir PSU olur.

Sanki High Power gibi bir markadan ucuz fiyatlı yüksek watt değerine sahip PSU almak yerine 50-100 TL daha biriktirip Seasonic'ten yüksek watt'lı taş gibi bir PSU alsak daha iyi olur. :)
Hem böyle güzel bir sisteme yakışan bir PSU olur.

Bence de Seasonic olanı alın, 520 watt gayet yeterli.
Olmaz diyorsanız şunu önerebilirim: FSP Hydro 600W 80+ Bronze Güç Kaynağı
FSP Teknobiyotik'de olsa düşünmeden alırdım. Seasonic 620W olanına baktım, kalite kokuyor. Extra moduler PSU olması bana şart değil. SLI da yapmayacağımdan 4 tane PCIe kablosu olan vs. üst düzey PSU aşırı olmaz mı sizce de?

Hayallerini yıkmak istemem ama o PSU Tier 3 bir PSU. Yani aşırı kaliteli değil. Olsaydı da bir PSU asla kalitesi yüzünden aşırı olmaz derim ancak watt yönünden aşırı olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı