R5 1600 ve RX 570 için PSU önerisi

ryutoshiaki

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Birkaç ay önce satın aldığım sistemdeki PSU sorun çıkartıyor. Yük altında oyunlardayken ses çıkarıyor, konusunu açmıştım. Yeni bir PSU almak istiyorum yalnız bu konuda bilgim hiç yok. Sizlerden PSU tavsiyesi istiyorum, uygun fiyatlı olması gerekli. Sistemin aşağıdaki gibidir.
Bu arada kendim takabilir miyim PSU'yu?

R5 1600 işlemci.
RX 570 ekran kartı.
Dark Vega kasa.
Gigabyte A320M - S2H anakart.
240 GB SSD.
1 TB hard disk.

PSU takmakta bir şey yok kabloların isimlerini öğrenmeniz yeterli. İnternetten technopat sistem toplama kısmında PSU montaj yerini açıp bakarsınız.

Hocam, bütçe varsa 600W olanı alın derim. İlerisi için daha iyi olur. Sisteminiz için bu yeterlidir.

Hocam, bütçe varsa 600W olanı alın derim. İlerisi için daha iyi olur. Sisteminiz için bu yeterlidir.
Anladım hocam fiyat olarak bütçeme uygun 500W olan. Şu anki PSU'm kaç watt öğrenebilir miyim? Bir de 500W tam olarak yeterli midir?Yoksa ucu ucuna mı yetiyor.

500W yeterlidir. PSU modelini üstünde yazana göre söyleyebiliriz.

450w 80 PLUS
550w 80 PLUS PSU İşini görür.Seasonic Evga FSP High Power Sharkoon Corsair Cooler Master Thermaltake gibi markalar almanı öneririm diğer markalardan kesinlikle uzak dur ve 80 plus sertifikalı almaya önem ver.PSU da sadece kablo bağlayıp vida takıcaksın hiçbirşey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı