R5 1600 ve RX 6600XT Monterey Kurulumu Using boot-UUID'de Kalıyor

eneserden

Hectopat
RAM
Corsair 16 GB 3000 MHz CL16
SSD veya HDD modeli
ADATA 480 GB
Ekran kartı
Gigabyte RX 6600 XT
Anakart
ASRock B450M-HDV R4.0
İşlemci
Ryzen 5 1600
Merhaba, Ryzen 5 1600 işlemciye sahibim, daha önce laptopumda Hackintosh kullanıp memnun kaldığım için masaüstümün ekran kartını AMD ile değiştirdim. Ancak buradaki rehber ile kurulum yapmaya çalıştığımda aşağıdaki hatayı alıyorum. Tüm bunların yanında internet üzerinden çeşitli Ryzen 5 1600 EFI'leri ve 6 Core EFI'leri denedim ancak tüm gün uğraşmama rağmen kurulum ekranına geçiş yapamadım. En sondaki IOUSBHost ile başlayan hata USB 3.0 portlarında takılı klavye olduğu içinmiş onu aştım ancak bu sefer bir üstteki applefilesystemdriver: Using boot-UUID hatasını alıyorum. Yardımcı olma şansınız var mı?

EFI Dosyam

1664709781973.png

Cevabınız için teşekkür ederim. Maalesef daha önce denemiştim ama yine de denedim sonuç vermedi. Şöyle bir durum var başka bir rehberde Above 4G decoding mutlaka açık olmalı açık olmadığı durumlarda npci=0x2000 komutu eklenmeli yazılmış. Bunu denediğimde yine başlıkta belirttiğim hatayı alıyorum. Above 4G decoding kapalı yapıp bu komutu eklemediğimde ise hata değişiyor ve "ACMRM: _mapAndPublishTRM: set TRM_PolicyTimeout = 259200" hatası alıyorum. Sanırım kapalıysa her türlü onu eklemem gerekiyor. Sonuç olarak boot-UUID hatasını aşamadım yine.

Tamamdır hocam bekliyorum, ben OpenCore Install Guide burdaki yönergelere göre yapıp denedim son 1-2 saat içinde ancak bu da çözüm olmadı.

Above 4G decoding açık ve npci=0x2000 veya npci=0x3000 yazılı değilken "above1", Above 4G decoding açık ve npci değeri girmeden "above2" isimli fotoğraflardaki hatayı alıyorum. En azından farklı bir hata ile karşılaştım. Yalnız araştırmalarım sonucu internette de bir şey bulamadım.

Dosya Ekleri

• above1.jpeg
    above1.jpeg
    94,2 KB · Görüntüleme: 15
  • above2.jpeg
    above2.jpeg
    313,9 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Büyük ihtimalle olmaz hocam, tabii deneyebilirsiniz. Bir de hem kendi EFI'nizle hem de benim attığım ile Monterey 12.1'i dener misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı