R5 1600 ve RX570 sisteme monitör tavsiyesi

Hocam şu an elinde halihazırda bir monitörün varsa bir müddet onu kullan bu bütçeye az daha ekleyip indirimde 144Hz almanı tavsiye ederim, hem ileriye dönük olur.

Malesef elimde monitörüm yok hocam, faresine kadar her şeyi alıyorum.

An itibariyle ikinci sırada kullandığım monitör yer alıyor.

Bütçeden ötürü mü 75Mhz önerdiniz hocam yoksa sistemin verebileceği fps'e göre mi önerdiniz ?

.
1 Hafta önce 1150TL'ye aldım maalesef dolar artınca bu da artmış. Bende R5 1600 ve RX 570 kullanıyorum monitörden çok memnunum kesinlikle öneririm.

.
1 Hafta önce 1150TL'ye aldım maalesef dolar artınca bu da artmış. Bende R5 1600 ve RX 570 kullanıyorum monitörden çok memnunum kesinlikle öneririm.

Hocam sistem oyunlarda kaç FPS veriyor aşağı yukarı? Atıyorum sistem 70 FPS veriyorsa monitör 144Hz olsa bile bir önemi olmuyormuş galiba.

Bence LG marka 75 Hz monitör almalısın. Modelini ve linkine şu an da ulaşamıyorum ama 700 TL civarındaydı. Kalan parayı da cebinize atarsınız.

Hocam sistem oyunlarda kaç FPS veriyor aşağı yukarı? Atıyorum sistem 70 FPS veriyorsa monitör 144Hz olsa bile bir önemi olmuyormuş galiba.

Oynadığın oyuna bağlı CoD: Warzone(en yüksek ayarlar) oynuyorum bu aralar FPS 60-100 arası. 144Hz monitör çok önemli kesinlikle almanı öneririm. 144 FPS'den düşük alsan bile almaya değer. 1000TL bütçenin üstünde 60, 75 Hz monitör alınmaz bence.Almışken iyisini al daha uzun ömürlü olur.

Konu başında dediğim gibi hocam oynayacağım oyun ağırlıkla PUBG Mobile olacak o da zaten 60 FPS veriyor sanırım, onun dışında film, dizi ve Office programları için kullanacağım yine de 144Hz mi önerirsiniz?

Genelde oyun ihtiyacını PlayStation'dan karşılıyorum hocam. Bahsettiğim oyunları çok yoğun oynamam. Günlük işlemler içinde sanırım IPS panel öneriliyor dediğiniz gibi. Uygun fiyatlı 144Hz ya da 75Hz monitör beni üzmez gibi gözüküyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı