R5 1600 yerine Xeon işlemci alınır mı?

nuvola

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi forumlar, ben video edit işi ile uğraşıyorum, dolayısı ile After Effects ve Premiere Pro kullanmaktayım. Son zamanlarda Xeon işlemci diye bir şey duydum. Normal işlemcilere göre daha ucuz oluyormuş, şu anki işlemcim AMD 5 1600. bu işlemcinin yerine 8 veya 12 çekirdekli bir işlemci bulabilirsem almam mantıklı olur mu? Eğer mantıklı ise bildiğiniz Xeon işlemci varsa önerebilir misiniz? Bütçe 2500 ile 3000'e kadar çıkabilir. Saygılar.

Onun için anakartta da lazım. Mevcut anakartınız nedir? Xeon olmak zorunda değil. İşlemciyi satıp da alabilirsiniz.

Öncelikle iyi forumlar, ben video edit işi ile uğraşıyorum, dolayısı ile After Effects ve Premiere Pro kullanmaktayım. Son zamanlarda Xeon işlemci diye bir şey duydum. Normal işlemcilere göre daha ucuz oluyormuş, şu anki işlemcim AMD 5 1600. bu işlemcinin yerine 8 veya 12 çekirdekli bir işlemci bulabilirsem almam mantıklı olur mu? Eğer mantıklı ise bildiğiniz Xeon işlemci varsa önerebilir misiniz? Bütçe 2500 ile 3000'e kadar çıkabilir. Saygılar.

Xeon işlemci için iyi bir bütçe. Asıl mesele anakart ve soğutucu. Çok ısınan bir yapıya sahipler(gücünden dolayı) ve anakartını bulması meseledir, anakartları pahalı olabiliyor.

AliExpress'ten Xeon set alabilirsiniz. Aynı şekilde sarı site üzerinden de satanlar oluyor. Fakat Xeon işlemcilerin çok çekirdek performans avantajı yanı sıra tek çekirdek performans dezavantajı var.

Hangi seriye bakıyorsan anakartı değişiyor. Sen gidip de LGA 2011V3 alırsan X99 LGA 2011 alırsan X79 LGA 1366 alırsan X56 idi galiba. Bunları alıyorsun. En iyisi LGA 2011v3. bir de yanına E5 2699V4 al uff. Çiçek çiçek.

Hangi seriye bakıyorsan anakartı değişiyor. Sen gidip de LGA 2011V3 alırsan X99 LGA 2011 alırsan X79 LGA 1366 alırsan X56 idi galiba. Bunları alıyorsun. En iyisi LGA 2011v3. bir de yanına E5 2699V4 al uff. Çiçek çiçek.

Xeon E5 2699V4 Pahalı ve zor bulunuyor diye biliyorum. Xeon E5 2678V3 12/24 daha mantıklı. Ayrıca V3 serisine BIOS unlock Turbo ile Turbo hızda çalıştırma ayrıcalığı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı