R5 1600AF ve RTX 3050 darboğaz yapar mı?

MD_Yasir

Kilopat
Merhaba.
Yakın zamanda Ryzen 5 5500 işlemci almıştım. Bir sorun yaşadım ve iade ettim. Şimdi R5 5600 işlemci alacağım ama elimdeki R5 1600AF işlemciyi kullanmaya devam edip RTX 3050 ekran kartı almak daha mantık geliyor. 3050'yi alırsam uzun bir süre işlemci alamayacağım. Darboğaz yapacağını biliyorum ama ne kadar bir darboğaz olur bilgim yok. Ayrıca aşağıya sistemimi yazıyorum. PSU yeterli mi yoksa onu da değiştirmem gerekecek mi?

Sistemim;

• Ryzen 5 1600 AF.
  • GTX 1650S grafik.
  • 4x8 32 GB 3000 MHz RAM.
  • B450M-PRO VDH Max anakart.
  • Çift monitör.
  • Harici 48v destekli ses kartı.
  • 2 TB HDD.
  • 500 GB M.2 SSD.
  • 240 GB SATA SSD.
  • USB portlarında sadece klavye, mouse ve ses kartı var.
  • 4 adet RGB fan.
  • Gigabyte 650W +80Plus PSU.

Şimdiden Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
3050 ile darboğaz yapmaz. Kas gücü olarak 1660 Super gibi düşünebilirsiniz. 650W PSU ise yeterli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
burada test videosu var.

3050 ile darboğaz yapmaz. Kas gücü olarak 1660 Super gibi düşünebilirsiniz. 650W PSU ise yeterli.
Teşekkürler. O zaman ekran kartı almak daha mantıklı olacak.

Bu varken almanın mantığı yok, VRAM esprisi de yok 3050'de bu model için. Eğer 2. el bakılmıyorsa ve bütçe yetiyorsa ya bu ya RX 6600 alınmalı.
Hiç AMD ekran kartı kullanmadım ve sıfır almak istiyorum. Tavsiyeniz RX 6600 mı RTX 2060 mıdır?
AMD düşünür müsün?
Hiç kullanmadım, tavsiye edilirse neden olmasın.

Hiç AMD ekran kartı kullanmadım ve sıfır almak istiyorum. Tavsiyeniz RX 6600 mı RTX 2060 mıdır?

Hiç kullanmadım, tavsiye edilirse neden olmasın
Soğutma, darboğaz göz önüne alırsak maksimum bunu alabilirsiniz

Hatta bunu alınca para kalıyorsa Ryzen 5 5500 alabilirsiniz, BIOS güncellerseniz anakarta uyumlu.

RX 6600 çok ısınan bir kart değil işlemciye bütçe çıkarmak için

bunu da alabilirsiniz.

RX 6600, RTX 3060 ile denk. Alabilirsiniz, ben de kullanıyorum şu ana kadar sorununu görmedim.

Attığınız kartın parasına RX6700 var bir de.
Hocam deli gibi darboğaz yapar onunla.

Hiç kullanmadım, tavsiye edilirse neden olmasın.
RX 6600 çok daha iyi.
Soğutma, darboğaz göz önüne alırsak maksimum bunu alabilirsiniz

Hatta bunu alınca para kalıyorsa Ryzen 5 5500 alabilirsiniz, BIOS güncellerseniz anakarta uyumlu.

RX 6600 çok ısınan bir kart değil işlemciye bütçe çıkarmak için

bunu da alabilirsiniz.

RX 6600, RTX 3060 ile denk. Alabilirsiniz, ben de kullanıyorum şu ana kadar sorununu görmedim.

Hocam deli gibi darboğaz yapar onunla.
Bence mühim değil yapacağı dar boğaz ekran kartını kullanan oyunlarda yüksek ayarda sıkıntı olmaz. Zaten ileride upgrade edecek.

Geri
Yukarı