R5 1600'den R5 5600X'e yükseltme sonrası sistem direkt açılır mı?

Knktrc35

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI B450M Pro
Rx580 (8GB) Armor OC
Ryzen 5 1600 3.20 Ghz
16 GB Corsair 3000Mghz (8x2) Ram
480 GB Toshiba SSD
Thelmaltake V200 Kasa + 600W 80+ Psu
Soğutucu: Cooler Master mlMasterair Ma410p
Meslek
Serbest Meslek
Selam, işlemci değişmemde herhangi bir sakınca var mı? Extra BIOS'da ayar falan yapmama gerek var mı?
R5 1600 olan işlemcimi, R5 5600X ile değiştirmeyi düşünüyorum. Direkt eskisini çıkarıp yenisi takmam mümkün mü?

İşletim sistemim:
B450M Pro VDH Plus.
RX580 8 GB.
16 GB RAM ( GHz default )
600W PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, işlemci değişmemde herhangi bir sakınca var mı? Extra BIOS'da ayar falan yapmama gerek var mı?
R5 1600 olan işlemcimi, R5 5600X ile değiştirmeyi düşünüyorum. Direkt eskisini çıkarıp yenisi takmam mümkün mü?

İşletim sistemim:
B450M Pro VDH Plus.
RX580 8 GB.
16 GB RAM ( GHz default )
600W PSU.
Sorun olmaz. Bir de ramlerine ghz default yazmışsın. Frekansı yükseltmedin mi?

Sorun olmaz. Bir de ramlerine ghz default yazmışsın. Frekansı yükseltmedin mi?
Ramlarimi 5 senedir default frekansda kullanıyorum bi kaç kere biosa girip XMP profillerine ayar çektim , daha sonralarında yaptığım bios değişikliklerde PC'nin açılmama durumunda biosu bios pilini çıkartarak sıfırlamıştım , sonrasında biosa giremediğim için frekansları ram'ım son hızı olan 3000'e çıkaramadım öyle kaldı yıllarca, Shift ile PC yeniden başlatma ekranından BIOS'a manuel bile giremiyorum, gireblisem ilk işim BIOS'u güncelleyip RAM'ların hızını arttırmak olacak.

BIOS'u R5 1600 takılıyken son sürüme güncelle, sonrasında 5600X tak sorunsuz acılır.
bios güncellemem şart mı ? çünkü biosa giremiyorum siyah ekranda kalıyor , girebiliyorkende güncellerken sıyah ekranda kalıyordu.

BIOS'u R5 1600 takılıyken son sürüme güncelle, sonrasında 5600X tak sorunsuz acılır.
bios güncellemem şart mı ? çünkü biosa giremiyorum siyah ekranda kalıyor , girebiliyorkende güncellerken sıyah ekranda kalıyordu.

2. ekran olarak LG TV bağladım , ana monitörüm DP , TV ise HDMI kablosu olucak şekilde görüntü aldım , siyah ekran sebebi kablodanmış , birini takıp diğerini çıkarsam da her 2'sinde de görüntü gelmiyordu , her 2 kabloyu da 2 ekrana bağlayıp sorunu çözdüm. Bios güncel

Ryzen 5 5600 aldım , %3 fark için 1500 tl gibi bir farka 5600x almak mantıksızmış cidden tavsiyeler için teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı