R5 1600X HD 7800 sistemde ekranda çizgiler çıkıyor

DoctorL

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayarımın ekran kartı yandıgı için eski bir ekran kartı kullanıyorum fakat son zamanlarda bilgisayarı açınca, masaüstünde ya da oyunlarda 30 dk oynadıktan sonra ekranımda bir anda çizgiler çıkıyor ve sonra bütün ekran çizgi ile kaplanıyor. Bilgisayarımın ekranı gidiyor, no signal yazıyor ve klavye mouse gibi eşyalardan gücü kesip karttan sürekli değişik ses geliyor. Tekrar açılınca Radeon Software WattMan ayarları eski haline döndürüldü diyor ve bir daha yapıyor. Sonra bir daha açtıgımda ya düzeliyor ya da yapmaya devam ediyor.

Sorun nedir bilen var mı? Bir de ekledigim resim bana ait değildir, sadece benzer bir resim koydum.
Çift monitör kullanıyorum.

Sistem:
-Ryzen 5 1600X işlemci
-ASUS TUF B450M PRO GAMING DDR4 anakart
-HyperX Predator 8 GB 3200 MHz DDR4 RAM
-AMD Radeon HD 7800 series 2 GB 256 Bit GDDR5 ekran kartı.

Screenshot_3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok ısınmasından yapabilir. Kartta çip veya VRAM arızası var büyük ihtimal ekran çizgilemeden sıcaklık değerlerine bakar mısın? Eğer ısı yüksek ise çip veya VRAM soğuk lehime düşmüş olabilir

Çok ısınmasından yapabilir. Kartta çip veya VRAM arızası var büyük ihtimal ekran çizgilemeden sıcaklık değerlerine bakar mısın? Eğer ısı yüksek ise çip veya VRAM soğuk lehime düşmüş olabilir
ekran kartım 39 derece yükte en fazla 55 gördüm sanırım normal değerler diye biliyorum overclock da yapmadım

Geri
Yukarı