Çözüldü R5 1600X ile MSI A520M Pro uyumlu mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Normalde uyumlu değil. AMD 500 serisi chipsetli anakartlar Ryzen 1000 ve Ryzen 2000 serisi işlemcileri desteklemiyor ama çoğu anakart üreticisi anakartlarına resmi olmayan destekle kullandırabiliyordu.

A520M PRO anakartın CPU destek listesinde herhangi bir Ryzen 1000 veya Ryzen 2000 işlemci bulunmuyor, dolayısıyla sana kesin olarak destekliyor diyemem ama desteklemiyor da diyemem. Çoğu destekliyordu en son, herhangi bir değişikliğe gidilmediyse aynı olma olasılığı çok yüksek.

Başka konularda yok 1. nesil çalışmaz illaki 3. nesil alman gerek vs. demişler ondan sordum.
@CEO of SM Technology

Normalde uyumlu değil. AMD 500 serisi chipsetli anakartlar Ryzen 1000 ve Ryzen 2000 serisi işlemcileri desteklemiyor ama çoğu anakart üreticisi anakartlarına resmi olmayan destekle kullandırabiliyordu.

A520M PRO anakartın CPU destek listesinde herhangi bir Ryzen 1000 veya Ryzen 2000 işlemci bulunmuyor, dolayısıyla sana kesin olarak destekliyor diyemem ama desteklemiyor da diyemem. Çoğu destekliyordu en son, herhangi bir değişikliğe gidilmediyse aynı olma olasılığı çok yüksek.
ama görüntü alabilirim değil mi ??

@emir_eglmz B550 ve X570 anakartların neredeyse hepsinde ben Ryzen 1000 ve Ryzen 2000 serisi işlemcileri çalıştığını gördüm, çok yüksek ihtimalle A520 chipsetli anakartlar için de geçerli. Fakat sana aynı konfigürasyonda birinin çalıştırdığının görüntüsünü göstermeden %100 çalışıyor diyemem. Sonuçta bir spec AMD tarafından belirleniyor ve üretici firmalar da buna göre anakart üretiyor. Tabii ki bu resmi olmayan destek anakart üreticilerinin ve AMD'nin kullanıcının işine gelmesi amacıyla yapılmış bir torpil, kimseyi bozmaz. Belirtmek istedim. Görüntü alabileceğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı