R5 1600X Onboard Görüntü Vermemesi

jetcs

Hectopat
Anakartım:
MSI Global

Monitörüm:
VN247H | Monitör | ASUS Türkiye

Bende MSI GTX 1050 ekran kartı var. Bu ekran kartını birine verecegım. Ben de bilgisayarda oyun oynamadığım için onboard'u kullanmak istiyorum. Fakat ekran kartını çıkardığımda onboard ile görüntü alamıyorum. BIOS'tan ayarları
değiştirmek istiyorum fakat ilgili ayar altında hiçbir şey yok. İşlemci olarak AMD Ryzen 1600X kullanıyorum. BIOS ekran görüntüsü aşağıdadır. İlgilenen herkese teşekkürler şimdiden.

BIOS Ekran Görüntüsü:
rOnA6a.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
1. Nesil Ryzen işlemcilerde dahili GPU bulunmuyor. Bu sebeple sistemden görüntü alabilmek için mecburen harici bir ekran kartına ihtiyacınız var. 2. el ucuz bir model alabilirsiniz. Oyun oynamıyorsanız işinizi fazlasıyla görür.
1. Nesil Ryzen işlemcilerde dahili GPU bulunmuyor. Bu sebeple sistemden görüntü alabilmek için mecburen harici bir ekran kartına ihtiyacınız var. 2. el ucuz bir model alabilirsiniz. Oyun oynamıyorsanız işinizi fazlasıyla görür.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı