R5 1600X sistem Valheim açınca kapanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

ytsg1

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara-Türkiye
Daha fazla  
Herkese selam, dün alşam kuzenimle oynarız diye Valheim aldık ve 4 saate yakın oynadık. Şu an oyunu açınca PC yeniden başlıyor.
Silip tekrar yüklemeyi denedim, dosya doğrulama yaptım, Vulkan ile çalıştırmayı denedim fakat çözüm olmadı. Yardımcı olabilir misiniz?

X370 Gaming Pro Carbon.
Ryzen 5 1600X.
XPG D41 2*8 GB 3200MHz.
ROG STRIX 570 4 GB.
Kioxia G2 1TB M.2 SSD.
Windows 10.

Hocam aşırı garip bir olay tek Valheim değil mi oluyor yoksa başka oyunlarda yaşıyor musun?

Parçaları tekrar birleştirince sorun düzelmişti. Geçen hafta ekran kartımı değiştirdim, sorunsuz kullanmaya devam ediyordum. Dün akşam tekrar aynı sorunu yaşamaya başladım. Önceden sadece Vallheim oynarken oluyordu şuan bütün oyunlarda yaşıyorum.

Parçaları tekrar birleştirince sorun düzelmişti. Geçen hafta ekran kartımı değiştirdim, sorunsuz kullanmaya devam ediyordum. Dün akşam tekrar aynı sorunu yaşamaya başladım. Önceden sadece Vallheim oynarken oluyordu şu an bütün oyunlarda yaşıyorum.

Hocam PSU kaç watt yani donanımlara iyi akım veriyor mu diye soruyorum çünkü Valheim ne kadar iyi bir grafiklere sahip olmasa da çoğu oyun gibi işlemciye ve ekran kartına bayağı abanıyor. Bu durumda işlemci ve ekran kartı gibi bileşenler watt miktarını artırıyor daha çok performans verebilmek için eğer PSU bu durumda zorlanıyorsa anakart kendine zarar vermemesi içim otomatik bir şekilde kendini kapatıyor ya da yeniden başlatıyor.

Geri
Yukarı