Çözüldü R5 220 - i5 4590 sistemde UEFI açılmasına rağmen ekran gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TheNoob

Hectopat
Daha fazla  
RAM
12 GB DDR3
İşlemci
i5 4590
Selamlar. UEFI'yi açtım ve ekran gelmiyor. Anakartım, Casper LGA 1150. İşlemcim, i5 4590. Ekran kartım, R5 220. SATA 3.0 SSD var. BIOS ayarlarımı eskiye çevirmek/varsayılan yapmak istiyorum ama ekran gelmediği için yapamıyorum.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sağ oluyoruz zaten hocam :). Bu arada kombinlemeniz bence çok yanlış. i5 4590'a R5 220 hiç olmamış. Ben i5 4460'la GTX960 kullanıyorum.

Sistemi bir bilgisayarcidan aldim ama baska bir AMD karti alacagim kesinlikle staj zamani. (AMD cunku Linux NVIDIA'yi sevmiyor.)

Nasıl çözüldü hocam?

Hocam pili tekrar cikardim. Sonra ekran karti UEFI'yi desteklemiyormus diye soktum ekran kartini. Sonra biraz bekledim, pili taktim, anakarttaki VGA soketini yerlestirdim. Secure Boot'u kapadim. 'select operating System'i de Windows 7 and other OS olarak ayarladım. Kaydedip ciktim.
Bilgisayarı güçten kes , kasanın düğmesine bir kere bas (fiş takılı olmasın) , ve bios pilini sök. Bios pili sökükken görüntüyü al ve sonra bilgisayarı yeniden kapatıp bios pilini tak.

Bilgisayarı güçten kes, kasanın düğmesine bir kere bas (fiş takılı olmasın), ve BIOS pilini sök. BIOS pili sökükken görüntüyü al ve sonra bilgisayarı yeniden kapatıp BIOS pilini tak.

BIOS pili olmadan mi calistirayim PC'yi?

Ekran kartının UEFI desteği yoksa ondan olabilir belki.

Ekran kartindaki porta taktim sonra bir port daha vardi ona da taktim yine gelmedi.

Pili soktum bekledim ve taktim fakat goruntu yine gelmedi.

Cozdum cok cok teşekkür ederim herkese sağ olun.

BIOS pili olmadan mi calistirayim PC'yi?

Ekran kartindaki porta taktim sonra bir port daha vardi ona da taktim yine gelmedi.

Pili soktum bekledim ve taktim fakat goruntu yine gelmedi.

Cozdum cok cok teşekkür ederim herkese sağ olun.
saGoluyoruz zaten hocam :). Bu arada kombinlemeniz bence çok yanlış. İ5 4590'a R5 220 hiç olmamış. Ben İ5 4460'la GTX960 kullanıyorum.

Sağ oluyoruz zaten hocam :). Bu arada kombinlemeniz bence çok yanlış. i5 4590'a R5 220 hiç olmamış. Ben i5 4460'la GTX960 kullanıyorum.

Sistemi bir bilgisayarcidan aldim ama baska bir AMD karti alacagim kesinlikle staj zamani. (AMD cunku Linux NVIDIA'yi sevmiyor.)

Nasıl çözüldü hocam?

Hocam pili tekrar cikardim. Sonra ekran karti UEFI'yi desteklemiyormus diye soktum ekran kartini. Sonra biraz bekledim, pili taktim, anakarttaki VGA soketini yerlestirdim. Secure Boot'u kapadim. 'select operating System'i de Windows 7 and other OS olarak ayarladım. Kaydedip ciktim.

Çözüm

Hocam , saçmalıyorsun diyeceksiniz belki fakat eski AMD HD serisi kartımla yaşamadığım sorunları GTX960'da yaşadım. Nvidia'nın driverını sevmedim. Kontrol paneli vs. de çok hoşuma gitmiyor. O yüzden AMD şuan ki seçimim .(Linç etmeyin).

Geri
Yukarı