R5 220 ile Valorant 50 FPS oluyor

nardos

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, AMD Radeon R5 220 ekran kartına sahibim. (Eski bir ekran kartı olduğunu biliyorum.) Artı olarak 4 GB RAM'e sahibim. Valorant oynarken 90 FPS'lere kadar çıkıyor ama bu olay aşağı doğru (yere baktığımda) oluyor. Düz bir şekilde dururken 50-60’ları görüyorum ama bunlarda sabit olmuyor. Sabitleme seçeneğini seçsem de. Bunun bir çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
O lanet ekran kartını tam 3 yıl kullandım. O ekran kartının tek amacı görüntü vermek. CS 1.6 gibi basit bir oyunda bile en fazla 300 FPS verebiliyor. O ekran kartıyla bir şey yapılmaz hocam en kısa zamanda GTX 750 Ti'ya da HD 7970 gibi kartlara geçin derim.

Arkadaşlar, AMD Radeon R5 220 ekran kartına sahibim. (eski bir ekran kartı olduğunu biliyorum.) Artı olarak 4 GB RAM'e sahibim. Valorant oynarken 90 FPS'lere kadar çıkıyor ama bu olay aşağı doğru (yere baktığımda) oluyor. Düz bir şekilde dururken 50-60'ları görüyorum ama bunlarda sabit olmuyor. Sabitleme seçeneğini seçsem de. Bunun bir çözümü var mıdır?

Unlost FPS arttırma deneyebilirsiniz.

@Jaewyn dostum şu an alacak maddi durumum pek yok, piyasa zaten orta da ama bir süre idare edip deneyeceğim almayı.

@@Xtreme6161 en azından 50-60 FPS görüyorum buna da şükür :))

@@NoxyOfficial hocam o hiçbir b. Ka yaramıyor.

Hocam oyunun dosyalarında bir kısmı 0 olarak ayarlarsanız oyun pikselleşiyor fakat FPS 40-50 artıyor. Denemek isterseniz dosyaların adını söyleyebilirim.

Zaten normal değerleri alıyorsun, bir sıkıntı yok gibi. Ek olarak %10-15 lik performans artışı sağlayabilirsin bunun için şunları uygula:

Disk birleştirme yap, gereksiz ve kullanmadığın hizmet arka plan uygulamalarını kapat, Windows u en iyi performans için ayarla, Windows upadate yap, kasa temizliği ve termal bakım yap, HPET kapat (bunu öneririm muhakkah), oyun modu ayarı aç ve grafik ayarlarından Valorant ın exe dosyasını seçip yüksek performansa ayarla, en güncel GPU driver ını kur, görev yöneticisinden başlangıç bölümünden kullanmadığın programları devre dışı bırak, Xbox servislerini kapat, diski temizleme yap aklıma gelenler bunlar, takıldığın yer olursa internetten veya Youtube dan aratarak bulabilirsin.

@Jaewyn aslında yeni aldığım bir pc vardı ama onun power suplly'inde sorun var sanırım açma tuşuna bastığımda açılmıyor, onu tamire vermeyi deneyeceğim eğer sorun power suppy'de değilse ve çok fiyat çıkarırlarsa yeni pc dizerim

@İnssomnia Dostum zaten bu ayarlarla bu fps'İ alıyorum zaten şikayet etmiyorum, sadece daha iyisi olurmu diye yazmıştım, teşekkürler yanıt için.

@Jaewyn aslında yeni aldığım bir pc vardı ama onun power suplly'inde sorun var sanırım açma tuşuna bastığımda açılmıyor, onu tamire vermeyi deneyeceğim eğer sorun power suppy'de değilse ve çok fiyat çıkarırlarsa yeni pc dizerim

@İnssomnia Dostum zaten bu ayarlarla bu fps'İ alıyorum zaten şikayet etmiyorum, sadece daha iyisi olurmu diye yazmıştım, teşekkürler yanıt için.
Bu işlemleri uygulamadıysan eğer uygula performans artışı olacaktır az buçuk.

@NoxyOfficial dostum oyun pixelleşince FPS artsa ne olacak :D ama eğer çok fazla pixelleşmeyecek ve FPS artacak bir ayarı varsa olur.

@İnssomnia bunları yapmıştım, teşekkür ederim :D

Geri
Yukarı